Fudbaleri Lacija i kijevskog Dinama odigrali su 2:2 (0:0) u Rimu u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Dinamo je poveo atraktivnim golom petom Viktora Cigankova, Lacio je brzo okrenuo preko Ćira Imobilea i Felipea Andresona na asistenciju srpskog reprezentativca Srbije Sergeja Milinković-Savića i činilo se da će imati prednost pred duel u Kijevu, ali je Žunior Moraeš sjanim golom doneo remi gostima.

Pobedu Rimljanima mogao je da donese Imobile, ali je pogodio stativu u poslednjem sekundu meča koji je ceo odigrao Milinković-Savić, a saigrač Dušan Basta do 74. minuta.

Lajpcig je sa 2:1 savladao Zenit Branislava Ivanovića (90 minuta), Marselj je slavio nad Bilbaom 3:1 uz dva pogotka Lukasa Okamposa, a isto toliko puta je pogodio Fredi Montero za trijumf Sportinga nad Viktorijom iz Plzenja 2:0.

Ranije danas, Milan je izgubio na San Siru od Arsenala 2:1, Atletiko je bio siguran protiv Lokomotive 3:0, dok su Salcburg i Lion slavili u gostima nad Borusijom u Dortmundu 2:1, odnosno CSKA u Moskvi 1:0.