Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Bačku u Bačkoj Palanci 3:1 (2:1) u utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Zvezda je povela u sedmom minutu golom Milana Pavkova, posle sporne situacije, a četiri minuta kasnije Vujadin Savić postigao je prvenac u crveno-belom dresu. U 15. minutu smanjio je Nikola Radović, da bi konačan rezultat postavio Filip Stojković u 61. minutu.

Istovremeno, Radnički je u Šapcu prekinuo seriju pobeda, Mačva je osvojila bod 0:0.

Spartak je slavio u Zemunu 2:0, golovima Stefana Denkovića u 70. i 73, minutu, Voždovac na Banjici protiv Rada 1:0, pogotkom Filipa Stuparevića u 63. minutu, a golova nije bilo na meču Proleter - Dinamo Vranje.

Mladost iz Lučana bila je bolja od Napretka 2:0, golove su postigli Milan Bojović u 34. i Vladimir Radivojević u 77. minutu, dok je Vojvodina u Surdulici savladala Radnik 1:0, autogol je postigao Tomislav Pajović u devetom minutu. Od 19 sati igraju Partizan - Čukarički.

Tabela: Crvena zvezda 81 bod, Radnički Niš 72, Čukarički 53, Partizan 51, Mladost Lučani 45, Napredak 38, Proleter 38, Vojvodina 36, Spartak 35, Radnik 35, Voždovac 34, Mačva 32, Bačka 25, Rad 21, Dinamo Vranje 19, Zemun 18.