Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana od 19 sati igrali su na stadionu "Rajko Mitić" 160. večiti derbi koji je završen pobedom crveno-belih rezultatom 2:1.

SASTAVI:

Kapiten Crvene zvezde Vujadin Savić ne igra, a njegovo mesto zauzeće Srđan Babić. To je veliko iznenađenje u sastavu domaćina. Iznenađenje koje je napravio trener Partizana Savo Milošević, je to da među najboljih 11 nije uvrstio Gorana Zakarića.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Babić, Milunović, Rodić - Jovančić, Jovičić - Ben, Marin, Ivanić - Pavkov.

Partizan: Stojković - N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Pantić, Nikolić - Rikardo Gomeš.

Glavni sudija: Novak Simović

UŽIVO:

Drugo poluvreme:

90+4 - Strahinja Pavlović je dobio drugi žuti karton, pa je meč završio pre vremena.

90. minut - Treći GOL na utakmici - Rikardo je precizan!

89. minut - PENAL! Marin je srušio Zdjelara.

88. minut - Zvezda nastavlja da napada.

80. minut - Vukanović je postigao GOL za Zvezdu.

76. minut - Velika šansa za Partizan, Ivanović je loše šutirao sa svega nekoliko metara.

70. minut - Izašao je Zvezdin strelac jedinog gola Ben, umesto njega na terenu je Vukanović.

67. minut - Ivanović je ušao u igru, a izašao je Tošić.

60. minut - GOL - Ben je bio precizan!

59. minut - Penal za Zvezdu! Ben je oboren, a sudija Simović je pokazao na belu tačku. Startovao je Urošević!

54. minut - Nikolić je pokušao sa distance, imao je dosta vremena, ali nije na pravi način zahvatio loptu.

53. minut - Novi žuti karton na utakmici, a zaradio ga je Šćekić.

46. minut - Urošević je ubacio loptu, ali je Borjan bio na mestu.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

Prvo poluvreme:

45+3 - Kraj prvog poluvremena!

43. minut -Tukao je Ivanović iz "slobodnjaka", ali nije bilo opasnosti po gol Stojkovića.

40. minut - Pokušao je Tošić da postigne pogodak, ali njegov udarac blokirao je Pavkov.

39. minut - Prvi žuti karton na meču zaradio je Srđan Babić.

36. minut - Šansu za Zvezdu, lopta je stigla do Pavkova u kaznenom prostoru Partizana, napadač crveno-belih je šutirao iz okreta, ali nije pogodio metu.

26. minut - Od početka meča, oba tipa napravila su 19 faulova!

21. minut - Zvezda je pretila posle indirekta koji je izveo Ben, ali ipak je izostao udarac na gol gostiju.

13. minut - Pantić je šutirao, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

11. minut - Ben je pokušao da ubaci loptu u kazneni prostor, ali nije to uradio na najbolji mogući način.

5. minut - Sevnula je Zvezdina kontra, ali je Stojković uspeo da stigne do lopte pre Bena.

1. minut - Utakmica je počela i odmah se stvorila prva prilika na meču! Filip Stojković je šutirao, Vladimir Stojković je bio na mestu.

Rezultati i strelci 3. kola plej-ofa: Radnički - Čukarički 2:2 (Ranđelović 24, Haskić 62 - Stojanović 11, 90+1),Mladost - Vojvodina 3:1 (Pejović penali u 30. i 48, Radivojević 57 - Matić penal 76), Napredak - Proleter 2:0 (Alivodić 17, Zukanović 90), Crvena zvezda - Partizan 2:1 (Ben penal 60, Vukanović 80 - Gomeš penal 89).

Tabela: Crvena zvezda 48, Radnički 42, Mladost 32, Čukarički 31, Partizan 30, Napredak 27, Proleter 22, Vojvodina 20. Plej-aut: Spartak - Bačka 0:1 (Žarković 80), Mačva - Zemun 1:5 (Pejović 40 - Kukuličić 9, 77, Ilić 26, Ristović 56, Tomić 66), Voždovac - Rad 1:0 (Mašović 43), Radnik - Dinamo 1:1 (Stojanović 45 - Macukas 47) Tabela: Spartak 23, Voždovac 21, Radnik 21, Mačva 20, Bačka 18, Rad 15, Dinamo 14, Zemun 14.