Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu Inđiju sa 3:0, u utakmici 16. kola Super lige Srbije.

Partizan je poveo u 17. minutu golom Zorana Tošića, a prednost je udvostručio Aleksandar Šćekić u 51. minutu.

Konačan rezultat postavio je Takuma Asano golom iz penala u 53. minutu.Šćekić je u 59. minutu napustio teren zbog povrede kolena, a zamenio ga je Lazar Pavlović.

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom smrti dečaka Isaije Pantića. Crno-beli su ostvarili 10. pobedu u prvenstvu i zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa 32 boda.

Trećeplasirani Čukarički ima bod više, koliko i drugoplasirana Vojvodina, s tim što novosadski tim ima utakmicu više.

Na prvom mestu je Crvena zvezda sa 40 bodova iz 15 utakmica. Inđija je nastavila niz loših rezultata, pretrpela je 13. poraz i pretposlednja je na tabeli sa sedam bodova.

Ranije danas Javor i Crvena zvezda odigrali su nerešeno 1:1, a TSC i Voždovac 2:2. U Super ligi sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.