Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras u finalu u Nišu na penale pobedili Partizan.

Rezultat je posle regularnog dela i produžetaka bio 2:2, a Vojvodina je na penale pobedila sa 4:2.

Strelci za Vojvodinu u penal seriji bili su Arandjel Stojković, Miodrag Gemović, Mladen Devetak i Stefan Đorđević.

Bibras Natho i Filip Stevanović su dali golove za Partizan, a Uroš Vitas i Saša Zdjelar su promašili penale.

Vojvodina je imala dva pogotka prednosti, a strelci su bili Miljan Vukadinović u 38. i Petar Bojić u 55. minutu.

Partizan je ipak uspeo da izjednači i uvede utakmicu u produžetke.

Prvo je gol dao Filip Stevanović u 81. i potom Strahinja Pavlović lepim pogotkom udarcem iza leđa u šestom minutu nadoknade.

Vojvodini je to drugi trofej pobednika nacionalnog kupa u istoriji.

1:0 - Natho precizan.

Završen je drugi produžetak. Idemo u penale.

111. minut - Partizan pritiska Novosađane, ali bez prave prilike na Čairu.

Završen je prvi produžetak!

100. minut - Pokušaj Natha iz prekida sa ivice šesnaest, ali ide daleko preko prečke.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

Idemo u produžetke!

96. minut - GOOOL! Pavlović donosi egal i produžetak u Nišu!

90. minut - 6 minuta je produžena utakmica.

87. minut - Žuti karton za Uroša Vitasa. Drama u Nišu

83. minut - Probao je Stevanović, ali brani Rockov i loptu šalje preko prečke!

80. minut - GOOOOOOOL! Filip Stevanović za novu nadu Partizana!

77. minut -  Umesto povređenog Sume na teren je ušao Lazar Pavlović.

74. minut - Ponov Sadik iz daljine, ali lopta sada ide preko prečke Rockova.

72. minut - Matić je ušao u igru umesto Asana.

68. minut - STATIVA! Šut Vitasa iz dalji završava na okviru gola!

66. minut - Gemović je ušao u igru umesto strelca prvog gola Vukadinovića.

61. minut - Probao je Pavlović iz daljine, lopta se od igrača Vojvodine odbila u korner.

54. minut - GOL! Bojić duplirao prednost Novosađana

52. minut - Sadik napada gol Novosađana, ali je Rockov za sada nepremostiva prepreka!

46. minut - Sjajna prilika za Sadika, ali je golman Vojvodine bio na visini zadatka

45. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45+2 minut - Probao je Asano iz daljine, ali lopta ide daleko preko prečke. Sudija je odsvirao kraj prvog dela igre.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

37. minut  - GOOOOOOOL! Vukadinović dovodi Vojvodinu u prednost nakon katastrofalne greške Pavlovića.

33. minut - Iz igre izlazi Lazar Marković zbog povrede, na teren je ušao Filip Stevanović.

31. minut - Probao je Mrkaić sa nekih 20 metara, ali lopta ide daleko preko prečke Stojkovića.

30. minut - Sudijska pauza zbog novih pravila.

23. minut - Nakon veoma intenzivnih nekoliko uvodnih minuta, kasnije je drastično pao tempo igre.

11. minut - Probio je Sadik po levoj strani, ubacio ka Asanu, ali golman Vojvođana bio je spreman.

8. minut - Prva prilika za Partizan na meču. Prbao je Marković glavom posle odbitka, ali bez uspeha!

3. minut - Probao je Dričnić iz velike daljine, ali neprecizno.

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Natho, Marković, Asano, Sadik. VOJVODINA: Rockov, Stojković, Saničanin, Bralić, Đorđević, Drinčić, Bojić, Andrić, Vukadinović, Čović, Mrkaić.