Fudbaleri Atalante pobedili su večeras na svom terenu Brešu sa ubedljivih 6:2, u utakmici 33. kola Serije A.

Atalanta je trenutno druga na tabeli sa 70 bodova, odnosno ima dva boda više od Intera i Lacija koji imaju meč manje. Na drugoj strani, Breša je pretposlednja sa 21 bodom.

Mario Pašalić je već u drugom minutu doneo prednost Atalanti, da bi samo šest minuta kasnije izjednačio Ernesto Toregrosa.

Domaći tim je potom za samo pet minuta stigao do velike prednosti. Redom su pogadjali Marten de Ron u 25, Ruslan Malinovski u 28. i Duvan Zapata u 30. minutu.

U drugom poluvremenu Pašalić je još dva puta zatresao mrežu Breše, u 55. i 58. minutu, a konačnih 6:2 postavio je Nikolas Špalek u 83. minutu.

Atalanta u narednom kolu gostuje Veroni, dok Breša dočekuje Spal.