Fudbaleri Crvene zvezde igrali su sa Hofenhajmom meč 5. kola grupne faze Lige Evrope.

U okviru petog kola grupne faze Lige Evrope na stadionu "Rajko Mitić" sastali su se Crvena zvezda i Hofenhajm

Ovi rivali su se sastali i na otvaranju Lige Evrope, kada je nemački ti na svom stadionu slavoi rezultatom 2:0.

SASTAVI:

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd),  SUDIJA: Bobi Meden (Škotska)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Degenek - Sanogo, Petrović - Ben, Kanga, Spiridonović- Falćineli. Trener: Dejan Stanković.

HOFENHAJM: Bauman - Bogarde, Fogt, Nordtvejt - Skov, Gajger, Rudi, Džon - Gaćinović, Klaus, Dabur. Trener: Sebastijan Henes.

UŽIVO:

DRUGO POLUVREME:

89. minut - Ričmond Boaći menja Dijega FalćiRajan Sesenjon menja Roberta Skova.

87. minut - Ponovo Borjan! Klaus je šutirao iz veoma povoljne situacije, ali je reprezentativac Kanade opet pokazao Klasu!

81. minut - Zvezda jača odbranu! Nova lica na terenu su Eraković i Nikolić, a Ben i Kanga idu van terena... Za to vreme nema drugog žutog za Fogta, deluje da je sudija pogrešio.

77. minut - Nakon prekida odbranila se Zvezda, ali je do odbitka prvo došao igrač nemačkog tima, prosledio je loptu do Roberta Skova, lopta je išla u gol, a uspeo je maestralno da reaguje Milan Borjan.

70. minut - Kanga je nakon prekida pokušao da proigra nekog, ali koga zna samo on. Lopta je prošla daleko od svih u gol aut.

69. minut - Gajić je imao priliku nakon proigravanja Bena, šutirao je preko Gola. Nastavlja se pritisak Zvezde.

62. minut - Veliki pritisak gostiju, Zvezda se organizovano brani.

59. minut - Opasan šut Gaćinovića iz velike udaljenosti, lopta završava malo iznad prečke.

58. minut - Florijan Grilič menja Denisa Gajgera.

54. minut - Nezgodno je pao Milunović posle jednog vazdušnog duela, ali će nastaviti meč.

52. minut - Skov je šutirao sa distance, ali je Borjan bio oprezan i boksovao je loptu. Iz kontranapada je Ben imao šansu, ali nije šutirao, več je pokušao da proigra Falćinelija, što se ispostavilo kao pogrešna odluka, jer lopta nije ni stigla do Italijana.

51. minut - Odličnu akciju Hofenhajma je završio Klaus, ali ga je srećom izblokirao jedan od defanzivaca Zvezde.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Aleksa Vukanović je zamenio Sršana Spiridonovića. Sa druge strane, je Andrej Kramarić zamenio Munasa Dabura.

PRVO POLUVREME:

39. minut - Borjan komanduje igrom Crvene zvezde i vidi se da je produžena ruka Dejana Stankovića na terenu.

37. minut - Maestralna odbrana Borjana! Dabur je opasno šutirao, ali je kapiten Crvene zvezde sjajno reagovao.

36. minut - Sanogo igra na ivici žutog kartona. Već je napravio dva oštra faula.

32. minut - Čvrsti dueli na sve strane! "Marakana" ovakvu borbu i okršaje ne pamti u poslednjih nekoliko godina.

28. minut - Velika borba na našem najvećem stadionu, ali bez pravih šansi za sada.

22. minut - Šutirao je Skov glavom posle kornera, ali pored gola.

17. minut - Pokušao je Dabur makazicama, ali veoma neprecizno.

15. minut - Šutirao je Gajić koji je natrčao na jednu odbijenu loptu, ali loše.

10. minut - Zvezda je uspela da prenese težište igre van opasne zone i trenutno se igra na sredini terena.

6. minut - Izbio je Ben sam ispred golmana gostiju nakon pasa Kange, ali sudija je podigao zastavicu i pokazao ofsajd poziciju. Prvo uzbuđenje na meču!

18:55 - Meč je počeo!

18:00 - Nemci su, pred početak meča, impresionirani tunelom na stadionu "Rajko Mitić", a to su podelili i na Tviteru.

17.20 - Hofenhajm je na svom Tviter nalogu objavio fotografiju sa "Marakane" na kojoj se vidi da je istočna tribina u znaku Marka Ivkovića Jagode koji je ubijen pre šest godina od strane navijača Galatasaraja.