Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno sa italijanskim Milanom u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Usled pandemije koronavirusa i propisanih mera Republike Srbije, Crvena zvezda neće imati podršku navijača, pošto će se meč igrati pred praznim tribinama.

TOK MEČA

Drugo poluvreme

93 . minut -GOOOOOOL ! Zvezda je izjednačila preko Pavkova!

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

88. minut - Bakajoko je šutirao, ali je izblokiran, pa je Zvezda dobila samo korner.85. minut - Šutirao je Tonali sa 20-ak metara, ali pravo u Borjana.

78. minut - Dalo je ušao u igru umesto strelca drugog gola za goste Tea Ernandeza.

77. minut - CRVENI KARTON za Milana Rodića, tačnije njegov drugi žuti karton na meču.

74. minut - Umesto Gobeljića u igri je Gajić.

73. minut - Zvezda je preuzela inicijativu, Italijani su se povukli, ali za bez prave prilike za crveno-bele.

71. minut - Žuti karton za Mandžukića zbog laktanja.

67. minut - Posle sjajnog prodora Kalulua, na penalu je loptu čekao Kastiljeho koji je opalio iz prve, ali sjajna odbrana Borjana ovog puta.

61. minut - GOL! Ernandez sa penala vraća prednost Milanu, ponovo je tragičar bio Radovan Pankov. 59. minut - PENAL za Milan posle faula Pankova. 57. minut - Žuti karton za Rodića zbog oštrog faula.

52. minut - GOOOOOOOOL! Kanga je sa penala izjednačio rezultat.

49. minut - Penal za Zvezdu!

48. minut - Dobio je loptu Ben sa leve strane iskosa, zalomio i otišao previše blizu korner linije, probao iz mrtvog ugla, ali lako je to Donaruma rešio i loptu izbacio u korner

46. minut - Počeo je drugi deo igre

Prvo poluvreme

45. minut - Petrović šutira, ponovo je blokiran. Korner.  Milunović je imao dobru šansu potom, ali je otišla lopta preko gola!

42. minut - Gosti su došli do prednosti posle autogola Pankova. Rosoneri su uz dosta sreće došli do prednosti na Marakani. Zlatan Ibrahimović sa tribina posmatra meč, za sada.

39. minut - Tonali je ušao u igru umesto povređeno Benasera.

35. minut - Odlična prilika za Falčinelija posle centaršuta Kange da glavom loptu prosledi u gol gostiju, ali ponovo je na visini zadatka bio Donaruma.

32. minut - Probao je Ben sa skoro 30 metara, išla je u okvir gola, ali "živu" je uhvatio Donaruma.

28. minut - Dinamična igra na obe strane, Rebić i Ivanić za sada centralne figure. Pokušao je sada fudbaler Milana da pronađe Mandžukića, ne uspeva

25. minut - Odlično dodavanje Kange do Ivanića, pokušava vezista Zvezde sa velike udaljenosti, morao je da se pomuči Donaruma

22. minut - Veoma lepa akcija Milana. Dubinska lopta dolazi do Rebića koji izlazi ispred Borjana, šutira preko gola.

20. minut - Velika šansa za Zvezdu! Gađao je Ivanić drugu stativu, krajnjim naporom brani Donaruma.

19. minut - Probao je sada Rade Krunić sa nekih 20 metara iz poluvoleja, ali odlično je odbranio Borjan i loptu izbacio u korner

16. minut - Probao je Njegoš Petrović iz daljine, ali lopta mu je prešla preko noge i otišla daleko na tribine

13. minut - Posle kornera probao je glavom Pankov, ali lopta ide pored desne stative gola gostiju

12. mintu - Greška Borjana koju je iskoristio Teo Fernandez, ali je VAR ponovo poništio gol gostima zbog igranja rukom

9. minut - Šutirao je Rebić sa leve strane, ali je Borjan odbio loptu u korner

8. minut - Kanga je zapretio "rosonerima" sa distance, ali je Donaruma bio siguran.

6. minut - Poništen gol Milana! Semu Kastiljeho je zatresao mrežu Milana Borjana, ali iz ofsajda!

2. minut - Proklizao je Marko Gobeljić i nezgodno je nagazio. Ipak, sve je u redu s njim.

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Milunović , Degenek, Pankov - Rodić, Gobeljić, Kanga, Petrović, Ben, Ivanić - Falćineli.

MILAN: Donaruma - Kalulu, Romanjoli, Tomori, T.Ernandez - Krunić, Benaser, Meite, Kastiljeho - Rebić - Mandžukić.

Navijači se okupili ispred stadiona

Utakmica se zbog pandemije koronavirusa igra bez publike, ali su se navijači okupili ispred stadiona kako bi pružili podršku crveno-belima.

PINK.RS NA MARAKANI! Pogledajte šta se dešava nekoliko sati pred doček Milana! Delije poručuju: 'TREĆA SREĆA!'

Prva utakmica šesnaestine finala Lige Evrope između Crvene zvezde i Milana igra se na stadionu "Rajko Mitić" od 18.55 sati.

Crveno-beli u ovaj meč ulaze puni samopouzdanja, s obzirom na sjajnu formu u kojoj se nalaze faktički od početka sezone.

Na transparentu istaknutom na tribinama Delije protivnicima poručuju:

Treća sreća. S'verom u Boga!

Sa druge strane, Milan je prošlog vikenda izgubio lidersku poziciju u Kalču, porazom od Specije, a već u nedelju ih čeka derbi "Dela Madonina" sa Interom, pa je taj meč sigurno u podsvesti pulenima Stefana Piolija.

Ipak, bez obzira na sve, Milan je u Beograd stigao kao favorit, ali na "Marakani" su najveći padali, pa se navijači Zvezde nadaju da će tako biti i ovog puta.

Crvena zvezda i Milan su se do sada sastali četiri puta, u dva dvomeča, a oba puta je dalje prošao Milan. Prvi put posle penala, 1988. godine, a 2006. su "rosoneri" slavili sa 2:1 na "San Siru" i 1:0 u Beogradu.