Fudbaleri Čukaričkog odneli pobedu nad Hamarbijem u okviru 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ni to što su igrali bez dvojice standardnih igrača, protiv rivala koji je na papiru bio favorit, kao i na stadionu koji nije njihov (Humska), nije omelo fudbalere Čukaričkog da u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija dotuku Hamarbi rezultatom 3:1

Velika je ovo prednost za Brđane pred revanš koji je u Stokholmu na programu za sedam dana, a svakako najzaslužniji za to jeste kapiten Čuke i dvostruki strelac Marko Docić, dok je mrežu Hamarbija tresao i Đorđe Jovanović.

Već na početku meča se videlo da je Čuka željna igre i da su na teren izašli da se nadigravaju, mada je trener Dušan Đorđević morao da improvizuje i umesto povređenog desnog beka Miladina Stevanovića stavi štopera Strahinju Tanasijevića. Takođe, Čuka je na ovom meču bila i bez jednog od najboljih igrača Srđana Mijailovića.

Njegov izostanak odlično je u defanzivi pokrio Stefan Kovač, a Asmir Kajević i pomenuti Docić su držali čas fudbala u ofanzivnom smislu. Prvi je upisao asistenciju u 21. minutu, mada je Jovanović više od pola posla uradio sam za vođstvo i udarcem sa nekih 18-19 metara je poslao loptu u mrežu

66. minut - Dvostruka zmena u redovima Čuke. Lukić je zamenio Kajevića, a Kempbel Jankovića.

56. minut - Opasan napad Hamarbija, mogao je to lako da bude gol.

53. minut - GOLLL! Čukarički vodi 3:1, ponovo je strelac Docić. Ovoga puta na asistenciju Jankovića.

47. minut - Šansa za Drezgića posle kornera, šutirao je pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Jovanović je odmah pripretio.

45. minut - Poluvreme! Čuka igra sjajno, mogla je da ima i dva gola više pred odmor.

40. minut - GOLLL! Čuka ponovo vodi. Docić je sada strelac, i to na asistenciju Endiajea.

35. minut - Endiaje je promašio zicer, tačnije pogodio je stativu sa tri-četiri metra.

30. minut - Utihnuo je napad Čuke posle primljenog gola, Hamarbi je sada preuzeo inicijativu.

25. minut - GOLLL! Hamarbi je poravnao rezultat, Ludvigson je pretrčao odbranu Brđana i matirao Petrovića.

22. minut - GOOOOOOOL! Đorđe Jovanović

19. minut - Ludvigson ponovo preti Čuki, ovoga puta je šutirao preko gola.

15. minut - Slobodan udarac za Čuku, na ivici kaznenog prostora. Oboren je Janković, a žuti karton je dobio Žeaze.

11. minut - Solidan napad Čuke. Jovanović i Roganović su pokušali da ubace u kazneni prostor.

1. minut - Počeo je meč u Humskoj, gde Čuka igra kao domaćin u nastavku kvalifikacija.

Sastav timova:

Čukarički: Petrović, Tanasijević, Šapić, Drezgić, Roganović – Docić, Kovač – Ndijaje, Kajević, Janković – Jovanović.

Hamarbi: Dovin – Poulsen, Fenger, Fjoluson, Džeaze – Andersen, Bojanić, Kalili – Amo, Ludvigson, Selmani.