Fudbaleri Jang Bojsa pobedili su večeras na svom terenu Mančester junajted sa 2:1, u prvom kolu Grupe F Lige šampiona.

Poveo je Mančester junajted golom Kristijana Ronalda u 13. minutu, kome je ovo 36. različiti klub kome je postigao gol u Ligi šampiona, da bi izjednačenje Švajcarcima doneo Nikolas Moumi Ngamaleu u 66. minutu.

Pobedu Jang Bojsima doneo je Džordan Sibačo golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena, nakon velike greške Lingrada koji je hteo da vrati loptu golmanu Davidu De Hei ali je to loše uradio i dodao je u noge Sibača.

Junajted je od 35. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je Aron Van Bisaka dobio direktan crveni karton. On je prvi igrač Junajteda koji je "pocrveneo" u Ligi šampiona još od 2013. i isključenja Nanija protiv Real Madrida.

U narednom kolu, Jang Bojsi će godtovati Atalanti, dok će Mančester dočekati Viljareal.

U istom terminu, Sevilja i Salcburg su remizirali 1:1, u prvom kolu Grupe G.

Salcburg je poveo golom Luke Sučića iz penala u 21. minutu, da bi Sevilja izjednačila takodje iz penala golom Ivana Rakitića u 42. minutu.

Salcburg nije uspeo da realizuje dva penala, prvi je promašio Karim Adejemi u 13. dok je drugi put bio neprecizan Luka Sučić u 37. minutu.

Sevilja je od 50. minuta igrala sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Jusef En Nesiri.

U narednom kolu, Sevilja će gostovati Volfsburgu, dok će Salcburg dočekati Lil.