Fudbaleri Crvene zvezde su sa 4:0 (3:0) savladali Novi Pazar u derbiju 11. kola Superlige Srbije.

Drugo poluvreme

89. minut - Novi duel Kange i Vujanca i dobra intervencija golmana Pazaraca

83. minut - Zapretio je Gelor Kanga iz slobodnog udarca

71. minut - Stvorio je Aganspahić sebi prostor, imao je dovoljno vremena da se namesti pored Aleksandra Dragovića, ali je pucao pravo u Popovića

68. minut - GOOOOOOL 0:4, Dioni! Fudbaler Zvezde je pogodio ponovljeni jedanaesterac

65. minut - BRANI VUJANAC! Dioni je šutirao tako da je golman domaćih uspeo da odbrani, ali će penal biti ponovljen, posle konsultacije sudije Lukića sa VAR sobom, kada je utvrđeno da je Vujanac sa obe noge napustio liniju.

64. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Dioni je na dodavanje Falka u prostor, stigao do lopte pre golmana Novog Pazara koji ga je oborio, sudija Lukiuć nije imao dilemu.

60. minut - Pokušaj Kange i odbrana Vujanca

52. minut - Džamaludinov je oprobao šut sa distance, ali to nije bio udarac koji bi stavio Zorana Popovića na muke. Lopta je završila u naručju golmana Crvene zvezde

U nastavku je trener Novog pazara odlučio da na teren ne pošalje Islamovića i Nikčevića. Šansu su dobili Džamaludinov i Zimonjić. Kod Crvene zvezde su u igru ušli Petar Stanić i Rišairo Živković, a u svlačionici su ostali Mirko Ivanić i Aleksandar Katai

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

45+2. minut - Ratković je bio u prilici, ali nije uspeo da stavi na veče muke odbranu Zvezde

42. minut - Mirko Ivanić se požalio na povredu. Morao je da izađe s terena da mu se pruži lekarska pomoć, ali se vratio u igru

35. minut - Dioni je bio u naletu, oborio ga je Pavišić kao poslednji igrač odbrane, ali je sudija Lukić procenio da nema elemenata za faul, pri čemu je ostao i posle konsultacije sa VAR sobom

26. minut - Zvezda potpuno kontroliše igru, iako fudbaleri Novog Pazara na sve načine nastoje da se nadigravaju

20. minut - GOOOOL 0:3, Sanogo! Lepa akcija i snažan udarac, koji niko nije uspeo da zaustavi

14. minut - GOOOOOL 0:2, Katai! Odlično izveden slobodan udarac, Vujanac ništa nije mogao

5. minut - Aganspahić je pokušao, ali nije bio dovoljno precizan

3. minut - GOOOOOL 0:1 Dragović! Dioni je centrirao a Dragović bio najbolji u skoku

1, minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Zvezda je odložila meč s Voždovcem zbog bolesti velikog broja igrača, a s Marakane su poručili da je pitanje i u kom sastavu će moći da izađu danas (15.55) u Novi Pazar. Olakšavajuća okolnost za šampiona je što domaćin neće imati podršku publike.

Crveno-beli stižu u Pazar posle odloženog meča sa Voždovcem zbog zdravstvenih problema. Trener Dejan Stanković ni u Novom Pazaru neće moći da računa na kompletan tim.

Pri tom će Dejan Stanković morati da razmišlja i o četvrtku, kada crveno-beli putuju u Bugarsku na megdan Ludogorecu u okviru Lige Evrope. Sigurno je da Bena i Pavkova neće biti u sastavu zbog povreda, a u timu neće biti ni Borjan i Krstičić zbog bolesti.

Sastavi

Novi Pazar: Vujanac, Vlajković, Delimeđac, Kojčić, S. Islamović, Ratković, A. Islamović, Aganspahić, Pavišić, Lončar, Nikčević

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Dragović, Eraković, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Falko, Katai, Dioni