MAKABI - CRVENA ZVEZDA 3:2 (1:2)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Makabija u Haifi sa 3:2 (1:2) u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona.

Crveno-beli će tako u revanšu pred svojim navijačima morati da nadoknade gol minusa kako bi se plasirali u Ligu šampiona.

TOK MEČA

2. POLUVREME

Igraće se pet minuta zaustavnog vremena.

90. minut - Greška odbrane Makabija

Nisu se razumeli defanzivac Makabija Planić i golman Koen, ali Ben nije uspeo da stigne prvi do lopte i ugura loptu u prazan gol.

85. minut - Zvezda propustila šansu za izjednačenje

Kangva je centrirao, defanzivci Makabija nisu najsjajnije reagovali, ali Ben i Mitrović nisu uspeli da uguraju loptu u mrežu.

77. minut - Izmena u Makabiju

Umesto Haziza u igri je Abu Fani.

76. minut - Borjan uklizavanjem u noge spasava gol

Opasan napad Makabija, Haziza je izbio sam, ali je Borjan uklizavanjem u noge uspeo da sačuva mrežu.

72. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi

Izašli su Pešić i Ivanić, a ušli Sanogo i Ben.

70. minut - Izmena kod domaćina

Izlazi dvostruki strelac Pjero, ulazi Nikita Rukavica.

66. minut - Acili u prvom napadu pripretio

Acili tek što je ušao u igru šutirao je, a Borjan odbranio.

62. minut - Izmena kod domaćina

Umesto Kornua u igri je Menahem. Umesto Davida u igri je Acili.

61. minut - Makabi ponovo vodi! 3:2

Au, pa šta je ovo? Šeri donosi Makabiju preokret! Izraelci ponovo vode posle sjajnog gola veznog igrača domaće ekipe sa ivice šesnaesterca.

60. minut - Druga izmena u Zvezdi

56. minut - Prva izmena u Zvezdi

Umesto Kataija u igri je Srnić.

51. minut - Makabi je stigao do izjednačenje

Opasni Pjero je drugi put matirao Milana Borjana. Haziza je upisao drugu asistenciju. Centrirao je u šesnaesterac gostiju, a Pjero u duelu sa Milunovićem bio jači i glavom pogodio.

46. minut - Bukari u beležnici sudije

Bukari je prvi dobio žuti karton. Napravio je faul u prvom napadu domaće ekipe.

1. POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme u kome smo gledali dva lica Crvene zvezde. Domaćin je bio opasniji u uvodu i to je krunisao golom Pjera. Ali se Zvezda brzo vratila i preokrenula rezultat. Prvo je Pešić izjednačio, a zatim je Kanga u finišu poluvremena doneo Zvezdi prednost.

40. minut - GOOOL! Kanga pocepao mrežu - 1:2Crvena zvezda je napravila veliki preokret. Odlična akcija Zvezde, Ivanić do Bukarija, ovaj do Kange koji sa 18 metara cepa mrežu domaćina.

35. minut - Ponovo prilika za Pešića

Zvezda je propustila nekoliko velikih prilika. Pešić se drugi put u meču našao ispred golmana Koena, ali nije pogodio.

30. minut - Pa da li je moguće? Kakav promašaj Bukarija

Neverovatan promašaj Bukarija! Rodić je prvi put prošao po levoj strani, lopta je došla do potpuno samog Bukarija koji je snažno šutirao sa 7-8 metara, ali preko gola.

27. minut - GOOOL! Zvezda izjednačila - 1:1

Lakše se diše za crveno-bele. Katai je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je pogodila Pešića i prevarila golmana Koena za 1:1.

25. minut - Prvi korner za Zvezdu

Kanga je izveo udarac, ali su Izraelci uspeli da se odbrane. Makabi u opasnoj kontri, David šutira ali mlako pored gola.

20. minut - Milunović na ivici kaznenog prostora napravio faul

Haziza pravi velike probleme po desnoj strani. Milunović ga je zaustavio bukvalno na centimetar ispred šesnaesterca. Opasna prilika za domaćina. Šeri je šutirao, ali je pogodio samo Kangu u živom zidu.

18. minut - Makabi vodi!

Neoprezna je bila odbrana Zvezde. Po desnoj strani je prošao Haziza, centrirao po zemlji, a Pjero sa ivice peterca matirao Borjana. Eraković, koji je bio u duelu sa snažnim centarforom, nije mogao ništa.

16. minut - Makabi opasno pripretio

David je ušao u šesnaesterac, međutim, njegov šut je blokirao Milunović.

15. minut - Slobodan udarac za Zvezdu

Kanga je sa oko 30 metara izveo slobodan udarac, pokuišao da nabaci, ali se domaćin odbranio.

14. minut - Eraković blokira šut

Još jedan napad Makabija, ali po desnoj strani Lavija zaustavlja Eraković.

11. minut - Au, kakva prilika za Zvezdu!

Bukari je po zemlji poslao loptu u srce kaznenog prostora Makabija, tamo je bio Pešić, koji je loše zahvatio loptu.

10. minut - Čeri je oprobao šut

Makabi pokazuje da može brzo da se transformiše u napadu. Šeri je sada ostao u prilici da šutira, ali je to traljavo uradio.

6. minut - Pjero je pripretio

Centarfor Makabija nije bio precizan sa desetak metara.

4. minut - Prvi korner za Makabi

Izraelci su pokušali po desnoj strani, ali od svega korner. Posle centaršuta nije bilo opasnosti po gol Borjana.

2. minut - Zvezda prva pripretila

20.45 - Počela je utakmica

Prvi opasan napad Zvezde, Bukari je centrirao, ali je odbrana Makabija bila na mestu.

Fudbaleri Crvene zvezde večeras od 21 čas u Haifi gostuju Makabiju u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona.

Makabi Haifa - Crvena zvezda

21.00

Haifa. Stadion: Sami Ofer. Kapacitet: 30.780.

Sudija: Karlos del Sero Grande (Španija)

Makabi Haifa: Koen - Sandgren, Planić, Goldberg, Kornud - Čeri, Lavi, Mohamed - Aziza, Pjero, David.

Rezerve: Fuč, Mišpati, Acili, Čibota, Menahem, Rukavica, Arad, Abu Fani, Dahan, Levi, Elijahu, Geršon.

Trener: Barak Bakhar

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kanga, Kangva - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić.

Rezerve: Popović, Vasiljević, Motika, Nikolić, Ben, Sanogo, Stanković, Leković, Srnić, Gobeljić, Mitrović, Ohi.

17.00 - Stanković: Nema favorita

Crveno-bele 180 minuta deli od plasmana u grupnu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja.

Pred prvu bitku za milione i slavu, trener Dejan Stanković poručuje da favorita nema.

- Nema ovde favorita. Detalji će odlučivati. Obe ekipe su dobre, imaju iskustvo i igrale su ovakve utakmice. Ulog je veliki i mali detalji će odlučivati ko će proći dalje. Ne vidim ekstremnog favorita. Igraćemo na dva vruća stadiona, a mala prednost je što revanš igramo na svom terenu pred 55.000 ljudi gde se neće čuti sudijski zvižduk, rekao je on.