Srbija nije pobedila Kamerun, ali je i dalje sama gospodar svoje sudbine na Mundijalu! Kamerun - Srbija 3:3 (1:2)!

Ovo je verovatno bila i najluđa utakmica do sada na Mundijalu.

Videli smo - sve i svašta. Nažalost, nismo uspeli da dođe do tri boda, ali i ovakav rasplet nije toliko loš za Orlove.

Naime, pobeda u poslednjem kolu protiv Švajcarske vrlo verovatno bi značila prolaz dalje našeg tima.

Nema razlog da ne verujemo da će Švajcarska da padne! Vodili smo protiv upornih Afrikanaca 3:1, ali dva očajna minuta defanzivne linije koštala su nas pobede.

UŽIVO: KAMERUN - SRBIJA 3:3

Kraj utakmice.

Drugo poluvreme

90. + 5 minut - Šut Grujića sa distance, pravo u Epasija.

90. + 4 minut - Slobodan udarac za Kamerun iz izgledne pozicije za centaršut. Žuti karton za Milenkovića. Šutirali su Kamerunci, ali pravo u Vanju Milinković-Savića.

90. + 2 minut - Đuričić menja Kostića.

90. + 1 minut - Igraće se šest minuta nadoknade. Izašao je sada Mitrović sam pred golmana Kameruna, ali bio je u ofsajdu.

89. minut - Kakva šansa za Srbiju. Radonjić je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu za Tadića, on dodaje za Mitrovića u blizini bele tačke, koji odmah šutira, ali za malo pored gola.

88. minut - Još jedna akcija Kostića, izborio se za prostor i šutirao ali mlako. Ni šut ni centaršut.

87. minut - Ponovo Abubakar pravi probleme odbrani Srbije. Pokušao je sa distance, ali pravo u golmana Srbije. Pravu pometnju je napravio ulaskom u igru napadač Kameruna.

85. minut - Novi prodor Kostića po levoj strani i povratna lopta, ali opet nikoga tu nije bilo.

83. minut - Opasan napad Srbije. Centrirao je Kostić, ali ne stiže Mitrović do lopte.

81. minut - Izmene i u Kamerunu. Izašli su Mbeumo i Zambo Angisa, a u igri su Džordž Kevin Nkudu i Gue.

79. minut - Trostruka izmena u reprezentaciji Srbije. Izlaze Veljković, Živković i Sergej Milinković-Savić, a ulaze Radonjić, Babić i Grujić

77. minut - Velika šansa za Mitrovića. Izašao je sam pred golmana sa desne strane, šutirao, ali brani Epasi. Utisak je da je Mitrović mogao i da doda loptu saigraču u ovoj situaciji.

73. minut - Nepovezana igra u poslednjih nekoliko minuta. I dalje se oporavljaju "orlovi" nakon dva brzo primljena gola.

67. minut - Dvostruka izmena u Kamerunu. Basogog i Ondua ulaze, izlaze Kunde i Toko Ekambi.

67. minut - Dvostruka izmena u Kamerunu. Basogog i Ondua ulaze, izlaze Kunde i Toko Ekambi.

66. minut - GOL, 3:3, Šupo Moting. Kakav šok za Srbiju, Abubakar asistira za Šupo Motinga, a ovaj zakucava loptu u mrežu.

64. minut - GOL, 3:2, Abubakar.

62. minut - Toko Ekambi je pokušao ovaj put, ali na sreću pravo u golmana srpske reprezentacije.

60. minut - Opasan napad Kameruna, prošao je sjajno Abubakar ali je izblokiran od strane Veljkovića, nakon toga centrira Mbeumo, ali brani se Srbija.

56. minut - Strahinju Pavlovića menja Stefan Mitrović. Izmena i u Kamerunu, Abubakar menja Honglu.

53. minut - GOOOL, 3:1 za Srbiju, Mitrovićććć! Spektakularna akcija reprezentativaca Srbije, u stilu Barselone u najboljim danima.

52. minut - Ofanzivna igra "orlova" i u nastavku, većinu vremena lopta je u njihovom posedu. Imao je sada korner Kamerun, ali bezopasno.

49. minut - Opasna akcija Srbije po levoj strani. Kombinovali su Tadić i Kostić, ali stigao je do lopte golman Kameruna. Ipak je sviran ofsajd na kraju.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nema izmena u sastavima.

Prvo poluvreme

45. + 8 minut - Korner za Kamerun, ali brani se Srbija.

45. + 6. minut - Nastavlja se ofanziva Srbije, šutirao je Mitrović, ali izblokiran je. U nastavku akcije korner, ali brane se Kamerunci.

45. + 3 minut - GOOOOL, 2:1, Sergej Milinković Savić!

45. + 1 minut - GOOOOL, 1:1, Pavloviiić!!! Centaršut Tadića iz slobodnjaka, visoko je skočio Strahinja Pavlović, šutirao glavom i doneo Srbiji izjednačenje. Sjajno.

43. minut - Ogromna šansa za Kamerun. Pogrešio je Saša Lukić, Kunde mu je oduzeo loptu ali na sreću brani šut Vanja Milinković-Savić. Lopta se odbija do Kundea, ali ovaj put šutira pored desne stative.

41. minut - Prošao je Kostić po levoj strani i pokušao da ubaci loptu u peterac po zemlji, ali izbacuje defanzivac Kameruna.

40. minut - Sve jači pritisak Srbije, brane se Kamerunci.

39. minut - Opasan napad Srbije, ali na kraju je sviran ofsajd. Tadić je šutirao daleko iznad gola.

38. minut - Bude se malo "orlovi", preuzeli su inicijativu u poslednja dva minuta. Mnogo grešaka oba tima na sredini terena.

36. minut - Pali su igrači Srbije nakon primljenog gola, lopta je uglavnom u nogama Kamerunaca u ovim trenucima.

30. minut - Žuti karton dobija Basogog, zbog prigovora sa klupe.

29. minut - GOL, 1:0 za Kamerun. Kastaleto postiže gol iz neposredne blizine.

28. minut - Korner za Kamerun.

26. minut - Grub start Pavlovića na sredini terena, morao bi biti oprezniji.

24. minut - Žuti karton za Nkulua. Udario je laktom Živkovića. Dobra pozicija za centaršut iz slobodnjaka iz skraćenog kornera, ali loš centaršut Tadića. Lopta je preletela sve igrače.

23. minut - Izveo je Tadić korner, ali pravo u ruke golmana Epasija.

21. minut - Korner za Srbiju. Prošao je Živković po desnoj strani, asistirao Maksimoviću ali je izblokiran.

20. minut - Odbranila se Srbija. Fauliran je jedan od defanzivaca srpske reprezentacije.

19. minut - Kunde preti. Istrčao je po desnoj strani i šutirao, ali brani Vanja Milinković-Savić. Korner za Kamerun.

17. minut - Još bolja šansa za Aleksandra Mitrovića. Sa deset metara od gola je šutirao iz poprilično čiste situacije, ali ide lopta pored gola. Ogromna šansa, skoro kao penal.

16. minut - Prvi šut Kameruna na utakmici. Šutirao je Nkulu, ali daleko od gola.

13. minut - Kostić je grubo startovao na Honglu. Ukazuje mu se pomoć već neko vreme.

10. minut - Fenomenalna šansa za Srbiju, Mitrović pogađa stativu!

9. minut - Centaršut Živkovića, izbacuje odbrana Kameruna.

8. minut - Pokušali su "lavovi" po desnoj strani sa loptom u prostor, ali neprecizno. Golman Srbije je pokupio loptu.

6. minut - Šansa za Mitrovića. Pokušao je glavom na centaršut Maksimovića, ali odlazi lopta preko gola. Prvi šut na utakmici.

5. minut - Pogrešio je Vanja Milinković-Savić prilikom dodavanja, ali završilo se bez posledica. Pokušali se Orlovi brzom kontrom, ali bezuspešno.

4. minut - Dobro su krenuli reprezentativci Srbije, konstantno pritišću odbranu Kameruna.

2. minut - Podigao se Mitrović, nastaviće utakmicu.

1. minut - Utakmica je počela. Fudbaleri Srbije kreću sa centra. Mitrović je završio na zemlji već u prvom napadu. Nije dobro.

UOČI MEČA:

10.55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni.

10.51 - Igrači uskoro izlaze na teren.

SASTAVI

KAMERUN (4-1-2-3): Epasi - Tolo, Kunde, Kasteljeto, Faj - Oum Žoe - Hongla, Angisa - Ekambi, Šupo-Moting, Mbuemo. Selektor: Rigober Song.

SRBIJA (3-2-4-1): V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Maksimović, Lukić - Živković, Kostić, S. Milinković-Savić, Tadić - Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.

10.00 - Srbija će imati ogromnu podršku. I to od strane navijača iz Indije.

09.12 - Kako javljaju naši izveštači sa lica mesta jutros je svanuo najtopliji dan od kako su u Dohi. Vrućina bi mogla da bude problem za naš tim, ne verujemo i za afričku selekciju, jer su oni sigurno više navikli na igru u takvim uslovima.

Problema sa povredama imaju Filip Kostić, Sergej Milinković-Savić i Dušan Vlahović, međutim, kako su radili na treningu, deluje da su sva trojica spremni za utakmicu protiv Kameruna.

Posebno agilan, raspoložen i, čini se, mnogo gladan fudbala je Filip Kostić. Krilo Juventusa delovao je u pojedinim trenucima na treningu kao da prosto želi da pojede loptu.

Dragan Stojković je na treningu delovao mirno. Tako je i posmatrao uvodni deo treninga koji je realizovao njegov pomoćnik Kacuhito Kinoši, tražeći od srpskih fudbalera maksimalno zalaganje i agilnost, bez obzira na tropske uslove od 32 stepena.