Nije imao zapažen učinak, ali nije i da je kompletno podbacio

Debitovao je Kristijano Ronaldo u Saudijskoj Arabiji za Al Nasr i odmah je njegov tim upisao pobedu! Bolji su bili od Al Etifaka sa 1:0, gde je jedini pogodak bio delo Andersona Taliske u 30. minutu meča.

Ronaldo je imao priliku da se predstavi navijačima nešto ranije u prijateljskoj utakmici protiv PSŽ-a, a ovo mu je prva zvanična utakmica i interesantno je to da je odmah dobio kapitensku u odsustvu golmana Davida Ospine.

Nije imao Ronaldo previše zapaženu utakmicu, izuzev nekoliko driblinga, ništa više od toga nije pokazao. Interesantan je bio detalj iz 78. minuta, kada je jednog fudbalera Etifaka doslovno oborio svojom fintom.

Bio je blizu Ronaldo u 30. minutu da dohvati loptu glavom, ali na sreću nije, te je ona pala direktno Taliski koji je i postigao gol.

Takođe, tokom meča je bila zanimljiva i situacija kada je Ronaldo na sredini igrališta pokušao da napravi jedan dribling, ali se samo obrukao na neki način.