Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa rezultatom 86:72 (29:13, 27:22, 19:17, 11:20) u premijernoj utakmici 22. kola Evrolige

Efes je Zvezdi 15. poraz u Evroligi ove sezone naneo potpuno zasluženo.

Turci su veliki korak ka pobedi napravili već u uvodnih deset minuta igre, pošto su nakon njih imali 16 poena prednosti (29:13). U drugoj deonici je ekipa Ergina Atamana nastavila u istom ritmu, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 56:35.

Treća četvrtina se igrala u nešto sporijem ritmu i u njoj je Efes uvećao svoju prednost na +23 (75:52). Ipak, u poslednjih deset minuta su igrači Crvene zvezde uspeli da ublaže poraz, pošto su četvrtu ćetvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 20:11.

Posle ove utakmice, Crvena zvezda ima skor 7-15, dok je Efes ostvario 12 pobeda i deset poraza.

Anadolu Efes: Larkin, Buboa, Singlton, Sajbir, Balbaj, Gedžim, Gazi, Musa, Šanli, Moerman, Tundžer, Plajs, Micić, Anderson, Danston, Simon. Trener: Ergin Ataman.

Crvena zvezda: O’Brajant, Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Jagodić-Kuridža, Simanić, Kuzmić, Noko, Kolom. Trener: Dejan Radonjić.

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj! Utakmica je završena pobedom Efesa 86:72.

39. minut - Zvezda na putu da koliko-toliko ublaži poraz - 84:70.

38. minut - Davidovac u kontri poentira za 84:66, Ataman traži minut pauze.

37. minut - Dosta sporiji tempo u Istanbulu, Turci vode 84:64.

33. minut - Igra se 'koš za koš', Larkin ubacuje sve što stigne, Efes vodi 80:57.

31. minut - Prvi poen u poslednjoj deonici je postigao Dobrić iz slobodnog bacanja - 75:53.

TREĆA ČETVRTINA:

Kraj četvrtine! Uoči poslednjih deset minuta, Efes vodi 75:52.

29. minut - Larkin nastavlja da "sipa" - 73:52.

28. minut - Mirniji tempo igre u ovim trenucima, rezultat je 70:50.

26. minut - Trojku Bobue je vratio Rit, Efes vodi 66:47. Televizijski tajm-aut.

21. MINUT - Hold nakon promašaja sa obe strane uspeva da se izbori za jednu loptu, a potom sa poludistance smanjio na 56:37.

DRUGA ČETVRTINA:

20. MINUT - Zbili su domaći redove u poslednjem minutu, Larkin je u poslednjim sekundama pogodio za tri 56:35.

19. MINUT - Spustila je Crvena zvezda na 49:35, videli smo fantastično dodavanje Koloma i lake poene Jagodića Kuridže. Posle je usledila i nova trojka Dobrića.

17. MINUT - Nakon jednog duela uz bolne urlike na parketu je završio Džordan Lojd, Amerikanac se ubrzo preselio na klupu. Pročitao je Dobrić Micića, a plej Efesa napravio je faul u napadu.

16. MINUT - Trojkom Micića domaći tim je otišao na +19, a grešku Koloma kaznio je Larkin polaganjem, 46:25.

14. MINUT - Uhvatio je ritam Šejn Larkin Efes na krilima sjajnog beka povećao je razliku na 17 poena. Domaći sastav vodi 39:22, a crveno-beli ne uspevaju da uhvate ritam…

12. MINUT - Odličan prodor Lengstona Hola i pogodak uz faul Singltona, 29:16. Nadovezao se Dobrić odličnom odbranom koja je završena pogotkom za tri poena, 29:19.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Čini se da EFES ne zna da promaši večeras. Zatvorili su Turci sve prilaze košu, a sa druge strane osim trojki krenuli su i sa akrobatskim polaganjima. Nakon 10. minuta 29:13.

8. MINUT - Kada god izgleda da se Zvezda budi, usledi nova trojka domaćina. Lojd je upisao sedam poena, a Micić novu trojku. 25:13.

6. MINUT - Zvezda rasejana po terenu, uvek je neko sam na trojci. Ovoga puta Buboa koristipriliku za novu trojku iz kornera. Potom poene upisuje i Vasa Micić 22:8.

5. MINUT - Pogodio je konačno Jagodić-Kuridža da prekine seriju domaćina, novom trojkom odmah je odgovorio Simon. 17:6.

3. MINUT - Simon je ponovo ostavljen za tri, novi poeni sa distance za domaćina. Pokušao je Kuridža da odgovori - bezuspešno. Sertar Šanli je dva puta bio precizan sa penala 10:3. Dobrić gubi loptu, Bobua pogađa nakon kontre, Zvezda na -9. Novi poeni Šanlija za 13:3

1. MINUT - Krunoslav Simon postigao je prve poene na meču. Nakon izgubljene lopte odbranila se Zvezda, a prvu trojku upisao je Kori Volden. Nojerman u drugom pokušaju pogađa za tri. Na semaforu, 5:3.