Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jednu maestralnu partiju u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, ali njegov Denver je i pored toga pretrpeo poraz od Bostona 112:99.

Fantastični centar Nagetsa ubacio je 43 poena, čak 29 u prvom poluvremenu, ali to nije pomoglo njegovom timu da izbegne poraz na gostovanju.

Zanimljivo, bila je to prva utakmica u sezoni u kojoj Nikola nije zabeležio dabl-dabl. Popularni Džoker imao je šest skokova, pet asistencija, dve ukradene lopte i jednu blokadu za 38 minuta igre.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Džejlen Branun sa 27 poena, Džejson Tejtum je ubacio 21, a Kemba Voker 17.

Uz Jokića u ekipi Denvera se istakao Džamal Marej koji je meč završio sa 25 poena.

Denver je sa skorom 15/12 trenutno sedmi na Zapadu, dok je Boston sa 14 pobeda i 13 poraza na četvrtom mestu Istočne konferencije.