Reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva nakon velike borbe protiv Španije pobedivši rezultatom 71:64 posle produžetka.

U našoj reprezentaciji, Sonja Vasić je bila najefikasnija sa 19 poena, devet skokova i četiri asistencie.

Anderson je postigla 17, Jovanović 15, a Bruks sedam.

Na drugoj strani, Ovinja je postigla 14 poena Kazorla 11, a Karera devet.

Španjolke su imale prednost tokom većeg dela meča koja je varirala od četiri do šest poena, ali je Anderson uspela da veže pet poena i približi našu reprezentaciju na poen zaostatka.

Sonja Vasić je dovela našu reprezentaciju do prednosti, ali je Ovinja pogodila jedno slobodno bacanje. Otišlo se u produžetak.

Naša reprezentacija je dobila ovaj period i plasirala se u polufinale.

Srbija će u polufinalu igrati protiv Belgije.

Španija je povela 3:0 preko Ovinje. Naša reprezentacija je imala dva poena zaostatka nakon prve četvrtine.

Sredinom druge četvrtine, Španjolke su ušle u seriju pre svega preko Ndur i Kazorle. Do kraja poluvremena, Srbija je imala podnošljiv minus od četiri poena.

Naša reprezentacija je dobila treću četvrtinu 20:16 pre svega poenima Sonje Vasić i Nevene Jovanović.

Ovinja je držala Španiju na plus četiri. Hil je vezala šest poena, a onda je Marina Maljković zatražila tajm – aut.

Španija je imala četiri poena prednosti, a Anderson je postigla trojku i vratila našu reprezentaciju na poen zaostatka.

Minut pre kraja, Sonja Vasić je pogodila, ali su sudije nakon gledanja snimka videle da je zakaasnila da šutira.

Sonja Vasić je dovela našu reprezentaciju do prednosti 18 sekundi pre kraja. Međutim, sudije su dosudile faul nad Ovinjom koja je imala dva slobodna bacanja.

Pogodila je jedno, a utakmica je završena rezultatom 62:62.

Obe reprezentacije su obazrivo ušle u dodatnih pet minuta. Poenima Sonje Vasić i Ivon Anderson, Srbija je imala plus četiri, a Ovinja je smanjila sa linije za slobodna bacanja.

Tačku na meč stavila je Nevena Jovanović trojkom iz ćoška. Pobeda naše reprezentacije 71:64.