Košarkaši Partizana savladali su u beogradskoj Areni aktuelnog šampiona Evrolige Efes iz Istanbula rezultatom 92:85 (23:23, 23:22, 20:19, 26:21).

4. ČETVRTINA

37. minut - Panter je treći dvocifreni u Partizanu - 82:75.

35. minut - Trifunović trojkom povećava na 78:71.

34. minut - Zagorac desetim poenom povećava prednost na 75:69.

33. minut - Mur posle prodora povećava prednost crno-belih - 73:67. Ima devet poena. Kuruc pravi peti faul, postigao je šest poena.

31. minut - Trifunović trojkom donosi Partizanu prednost 71:67.

3. ČETVRTINA

30. minut - Efes je dobio priliku za slobodna bacanja četiri sekunde pre isteka četvrtine, ali je Balbaj oba promašio, pa Partizan posle 30 minuta košarke vodi 66:64.

26. minut - Rezultatska klackalica u Areni, ekipe se smenjuju u vođstvu. Zagorac je na isteku petog minuta pogodio sa 56:55.

23. minut - Egal utakmica u uvodnim minutama treće četvrtine. Panter je postigao nova dva poena za 52:51.

2. ČETVRTINA

20. minut - Novica Veličković je ušao u igru i vezao četiri poena - 36:32. Micić trojkom sekund pre isteka vremena postavlja konačnih 46:45 za Partizan posle 20 minuta igre.

18. minut - Efes je stekao minimalno vođstvo serijom od pet vezanih poena, a posle tajm-auta Obradovića trojku, i to petu za Partizan postiže Dangubić.

16. minut - Dalas Mur je postigao trojku, svoju prvu a četvrtu za Partizan - 36:34.

14. minut - Smailbegović je zbog povrede zgloba morao da napusti parket.

14. minut - Uroš Trifunović i Vasilije Micić postižu nove poene za svoj tim - 33:32.

12. minut - Zek Ledej drži vođstvo Partizana - 29:26.

1. ČETVRTINA

10. minut - Anderson drži Efes u igri, njegovih četiri poena, zatim i kontra posle koje Efes stiže na 23:23 na isteku prve četvrtine. Crno-beli su u finišu ispistuli deset poena viška.

8. minut - Prvo dvocifreno vođstvo Partizana, Madar postiže trojku za 22:12.

7. minut - Vasilije Micić, MVP Evrolige, postigao je trojku, a uzvratio je Madar - 16:12.

5. minut - Ledej postiže prvu trojku za Partizan, crno-beli vode 13:7 na polovini prve četvrtine.

3. minut - Odlično je Partizan ušao u meč, Ledej i Panter odlično funkcionišu, pa crno-beli posle tri minuta vode sa 8:2.

Utakmica protiv Efesa, koja se igra pod parolom "još ovaj meč" biće i zvaničan oproštaj legendarnog kapitena Novice Veličkovića od crno-belog dresa! Novici u čast i po njegovom izboru, Partizan će na utakmici nastupiti u replikama crnih dresova iz sezone 2008/09.

Ujedno, utakmica u Areni protiv šampiona Evrope biće prilika da navijači Partizana po prvi put u Beogradu vide novi tim crno-belih predvođen trenerom Željkom Obradovićem.

Duel između Partizana i Anadolu Efesa će imati i humanitarni karakter. Deo prihoda od prodaje ulaznica ići će u Fondaciju KK Partizan. Takođe, nakon utakmice će se na humanitarnoj licitaciji za novoosnovanu Fondaciju naći i potpisani retro dresovi svih igrača Partizana.

Utakmica će početi minutom ćutanja u čast proslavljenog Dušana Dude Ivkovića, koji je prve trenerske korake napravio upravo u Partizanu.