Košarkaši Crvene zvezde gostuju večeras ekipi Armanija u Milanu u utakmici sedmog kola Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su četvrti uzastopni, a ukupno peti poraz u Evroligi.

Crveno-beli su u utakmici 7. kola na gostovanju Armaniju u Milanu izgubili rezultatom 79:62 (24:6, 19:21, 19:23, 17:12).

Armani je ostvario šesti trijumf, i uz jedan poraz nalazi se na deobi prvog mesta.

U ekipi Zvezde najefikasniji su bili Mitrović sa 17 i Dobrić sa 13 poena. U domaćem timu Šilds je postigao 18 poena, Deniels 12, a Tarzuvski 10.

Tim Dejana Radonjića je katastrofalno ušao u meč, što je Armani iskoristio i poveo sa 19:2. Domaći igrači su imali i 20 poena viška u prvom periodu - 24:4.

Zvezda je u drugoj četvrtini zaigrala bolje, imala ritam, ali nikako nije uspevala ozbiljnije da ugrozi prednost domaćina. Loše su crveno-beli šutirali za tri poena, a usamljeni raspoloženi Mitrović nije mogao puno.

Ipak, u trećoj četvrtini, gosti uspevaju da dođu do jednocifrenog zaostatka. Uskoković je uneo novu energiju, pogađali su crveno-beli za tri, pa je u nekoliko navrata bilo i osam poena zaostatka.

Očekivalo se da Zvezda početkom poslednje četvrtine još jače napadne zaostatak, ali umesto toga usledio je potop. Armani je serijom 10:3 otklonio sve dileme oko krajnjeg ishoda.

Crveno-beli su loše šutirali za tri poena (4/21, 19%), imali su manje skokova i asistencija, više izgubljenih lopti, pa i nisu mogli više protiv raspoloženog rivala.

Crvenoj zvezdi u narednom periodu slede dva domaćinstva, prvo protiv Panatinaikosa, zatim i protiv Asvela. Armani u narednom kolu dočekuje u derbiju Barselonu.

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

39. minut - Meli gura loptu u koš iz drugog pokušaja - 79:62.

38. minut - Uskoković novim poenima smanjuje rezultat - 77:62.

37. minut - Dobrić sa linije penala smanjuje zaostatak - 74:60. Hol trojkom uništava možda i poslednju nadu Zvezde - 77:60.

36. minut - Mitrović je polovičan sa linije penala - 72:58. Šilds nastavlja seriju, njegovih 18 poena - 74:58.

34. minut - Mitrović u kontri poentira - 72:55. Luka ima 7/8 za dva. kalinić koristi kontru - 72:57.

33. minut - Rodrigez trojkom vraća visoku prednost Armaniju - 72:53.

32. minut - Kalinić je precizan za tri - 66:53. Njegovih šest poena. Šilds pogađa uz prekršaj - 69:53.

31. minut - Tarzuski koristi alej-up - 64:50. Šilds koristi kontru za 66:50. Sjajan početak Armanija. Radonjić mora da zove tajm-aut posle samo 45 sekundi igre u poslednjoj četvrtini.

3. ČETVRTINA

30. minut - Riči trojkom kažnjava grešku u Zvezdinoj odbrani - 60:47. Tarzuski je izgradio poziciju i poentirao za 62:47. Lazarević uz zvuk sirene smanjuje trojkom na 62:50. Zvzeda je dobila i treću četvrtinu, ali je loša prva košta ubedljivog zaostatka.

29. minut - Uskoković sa linije penala dodatno smanjuje rezultat - 56:47. Tarzuski vraća prednost Armanija na deset poena - 57:47.

28. minut - Aleksa Uskoković je precizan sa poludistance - 53:44. Hol sa linije penala povećava prednost - 55:44. kalinić je posle tehničke za trenera Armanija Mesinu smanjio na 55:45. Denijels na drugoj strani je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 56:45.

27. minut - Trojka Holinsa, Zvezda posle duže vremena na jednocifrenom minusu - 50:41. Tarzuski prekida nalet crveno-belih - 51:41. Kuzmić je polovičan sa linije penala - 51:42. Tarzuski je ponovo na liniji penala - 53:42.

25. minut - Holins je fauliran pri šutu za tri poena, smanjuje na 50:36. Lopta sa strane za Zvezdu zbog nesportskog prekršaja. Mitrović pod faulom postiže poene - 50:38. Pet poena Zvezde u nekoliko sekundi.

24. minut - Hajns postiže svoj četvrti poen - 47:31. Mitrović posle ofanzivnog skoka smanjuje rezultat - 47:33. Denijels postiže svoju treću trojku - 50:33.

23. minut - Šilds koristi slobodna bacanja - 45:31.

22. minut - Dobrić koristi kontru - 43:31.

21. minut - Kuzmić se prvi upisuje u strelce u trećoj četvrtini - 43:29.

2. ČETVRTINA

Zvezda je mnogo bolje odigrala drugu četvrtinu u odnosu na prvu, ali nije puno profitirala jer je Armani u finišu ponovo vratio visoku prednost.

Armani ima čak duplo više skokova. Milanezi imaju 20 skokova, od toga 10 u napadu, dok Zvezda ima ukupno 10 skokova.

Crveno-beli imaju samo tri asistencije za 20 minuta, na drugoj strani domaćin 12.

Mitrović je upisao 10 poena, Dobrić devet kod Zvezde. U domaćem timu po devet poena imaju Šilds i Mitoglu.

20. minut - Mitrović je prvi dvocifreni u dresu Zvezde - 40:27. Šilds je za tri precizan - 43:27.

19. minut - Previše ofanzivnih skokova domaćina, Mitoglu je precizan - 38:25. Lepa kombinacija domače ekipe, Hajns pogađa za dva - 40:25. Milanezi su praktično za deset sekundi anulirali sve ono što je Zvezda gradila u prethodnim minutama.

18. minut - Problem za Zvezdu, Kalinić je napravio treći prekršaj. Meli je polovičan sa linije penala - 36:23. Luka Mitrović u ovom delu igre pruža najjači otpor domaćinu, nova dva poena za 36:25. Njegovih osam poena.

17. minut - Levi poluhorog Mitrovića, drugi najefikasniji je u Zvezdi sa šest poena - 35:21. Volters igra 1 na 1 za 35:23. Mesina traži tajm-aut.

16. minut - Mitrović dodatno smanjuje prednost Armanija - 35:19.

15. minut - Kalinić se upisuje u strelce - 32:17. Datome je precizan za tri poena - 35:17.

14. minut - Mitoglu je precizan za 30:15. Još dva poena Mitoglua - 32:15.

13. minut - Dobrić sa linije penala smanjuje zaostatak - 26:13. Imala je Zvezda novi napad, ali je Denijels uzeo loptu i u kontri poentirao - 28:13. Kuzmić na drugoj strani odgovara - 28:15.

12. minut - Tarzuski uz prekršaj postiže poene - 26:8. Dobrić postiže prvu trojku za Zvezdu - 26:11.

11. minut - Lazarević upisuje nove poene - 24:8.

1. ČETVRTINA

Pet trojki italijanskog tima u prvoj četvrtini.

10. minut - Troj Denijels je namestio ruku, nova trojka za Armani - 24:4. Dobrić koristi solo prodor za 24:6.

9. minut - Lazarević se upisuje u strelce - 19:4. Rodrigez vraća sa dva poena - 21:4.

8. minut - Nova trojka za Armani, Daniels je strelac - 19:2.

7. minut - Mitroglu pod prekršajem postiže poene - 16:2.

6. minut - Mitrović je prvi strelac za Zvezdu na utakmici - 13:2.

5. minut - Hol postiže trojku - 10:0. Šilds još jednom precizan za tri - 13:0.

4. minut - Šilds sa velike udaljenosti postiže trojku, Armani vodi 5:0. Kontra Milaneza, Meli je strelac - 7:0. Tajm-aut za Radonjića.

2. minut - Luiđi Datome je otvorio utakmicu dvojkom - 2:0.

1. minut - Volters, Kalinić, Holins, Mitrović i Kuzmić počinju utakmicu u Milanu.