Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Letonije sa 92:82 u prvom kolu grupe D Evropskog prvenstva.

Naš tim biće oslabljen neigranjem Miloša Teodosića, Nemanje Bjelice, Marka Simonovića, Miroslava Raduljice, Nemanje Nedovića i Nikole Kalinića.

Olimpijski i svetski šampioni su, uz dosta muke, ostvarili pobedu nad nezgodnim Letoncima, raspoloženim u šutu pre svih NBA zvezde Kristapsa Porzingisa, ali je Srbija bila najbolja kada je bilo najbitnije - u finišu.

Letonci su bolje otvorili meč, imali 12 poena prednosti u prvoj deonici, ali se ekipa Aleksandra Djorđevića vratila već do poluvremena i sve do 38. minuta viđena je izjednačena borba.

Srpski košarkaši utakmicu su prelomili u finišu serijom 12:2 na krilima Bogdana Bogdanovića, ali i čvrstom odbranom u ključnim trenucima.

Upravo je novi as Sakramento Kingsa bio najefikasniji sa čak 30 poena, a kapiten imao je dabl-dabl Milan Mačvan sa 14 pogodaka i 10 skokova. Naredni meč "orlovi" igraju sutra protiv Rusije od 16 sati.