Sjajna utakmica je viđena u Berlinu.

Košarkaši Španije uspeli su posle velike borbe da se plasiraju u finale Evrobasketa!

Oni su u veoma neizvesnoj i dramatičnoj utakmici savladali reprezentaciju Nemačke rezultatom 96:91 i tako su po šesti put u 21. veku stigli do borbe za zlato.

Odličnu košakašku predstavu gledali smo od prve sekunde ovog odlično duela, a prvu četvrtinu svakako obeležio je Maodo Lo trojkom sa polovine terena.

Španci su dosta bolji bili u toj prvoj deonici, dok su dopustili Nemcima da se svojim naojopasnijim oružjem, trojkama, vrate u život i čak završe poluvreme sa prednošću.

U trećoj četvrtini smo videli pravu rapsodiju u igri “pancera” koje je predvodio na parketu izuzetno raspolođeni Denis Šruder, a “crvena furija” je koliko toliko uspela da uzvrati tek u finišu ovog perioda igre.

Sjajna koncentracija Španaca na početku četvrte četvrtine omogućila im je da dođu do egala, a potom da uz kritičnu odluku sudija stignu do velikog preokreta i pobede za plasman u finale Evrobasketa.

Još jednom se pokazalo da je košarka sport u kome uvek na kraju pobede Španci.