Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras Olimpijakos 89:78 (24:20, 19:14, 14:29, 32:15) u utakmici 20. kola Evrolige i konačno prekinuli seriju poraza protiv grčkog velikana.

U poslednjih nekoliko sezona Zvezda je vezala pet poraza od Olimpijakosa, a ujedno je prekinula i mini seriju od tri poraza u elitnom takmičenju.

Meč je obeležio i debi slovenačkog košarkaša Alena Omića, kome je jedan deo navijača Zvezde aplaudirao i pružio podršku, a jedan manji izneo uvredljiv transparent.

On je odgovorio velikom borbenošću na terenu i sa šest poena.

Najzaslužniji za Zvezdin trijumf bio je Dilan Enis sa 21 poenom, osam skokova i pet asistencija.

Nemanja Dangubić i Tejlor Ročesti postigli su po 11, a kod gostiju Vasilis Spanulis 16 poena.

Zvezda je veći deo drugog poluvremena bila bez trenera Dušana Alimpijevića koji je isključen početkom treće četvrtine.

Crveno-beli u ponedeljak igraju protiv Partizana u ABA ligi, a potom narednog petka u Evroligi gostuju Baskoniji.