Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se danas u finale Svetske lige, pošto je u polufinalu završnog turnira tog takmičenja pobedila ekipu Australije 16:11 (6:2, 3;2, 2:3, 5:4).

Vaterpolisti Srbije serijom 4:0 u prvoj deonici napravili su razliku koja je za Australijance bila nedostižna tokom celog meča, iako su "kenguri" odigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu i prišli na dva gola zaostatka.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Filip Filipović sa pet golova, dok je Andrija Prlainović postigao tri pogotka. Srbija će u finalu za novu titulu u Svetskoj ligi igrati protiv boljeg iz duela Hrvatska-Španija.

ČETVRTU ČETVRTINU za pobedu i plasman u finale dobila je Srbija rezultatom 16:11

TREĆA ČETVRTINA završena je rezultatom 11:7

DRUGU ČETVRTINU dobila je Srbija rezultatom 9:4

PRVA ČETVRTINA završena je rezultatom 6:2 za Srbiju

Timu selektora Dejana Savića Australija je bila drugi put rival u samo četiri dana. Srbija je Australiju uz dosta muke i nakon prekida zbog nevremena savladala sa 12:8 na startu takmičenja na bazenu Tašmajdan.