Još jedan veliki uspeh Novaka Đokovića!

TREĆI SET:

KRAJ Pobeda Đokovića!

6:6 - BREJK! Idemo dalje, još nije kraj! Nole se ne predaje! Borba se nastavlja....

5:6 - BREJK! Neverovatno je šta se dešava u Njujorku! Nole je bio na korak od finala, a sada Španac servira za meč sa Raonićem.

5:3 - Izvukao se Španac u ovom gemu, ali sada Nole servira za finale!

5:2 - Imao je Španac brejk šansu, ali to nije iskoristio. Đoković je na gem od finala sa Raonićem.

4:2 - BREJK! Nole pravi brejk bez izgubljenog poena. Sada je Đoković na dva gema do finala, samo treba da sa čuva svoj servis!

3:2 - Potvrdio je Nole brejk, dugo je trajao ovaj gem, ali bez brejk prilike za Španca.

1:2 - BREJK! Španac pravi brejk u trećem seti i ima prednost. Iskoristio je Agut drugu brejk šansu i došao do gema na Noletov servis. Ukoliko Nole želi finale, onda mu je hitno potreban brejk.

1:1 - Španac izjednačava rezultat. Igra se oprezno u ovom setu, bez puno rizika zbog straha od greške koja bi mogla da reši pitanje finaliste.

DRUGI SET:

Novak osvaja drugi set! Dupla greška Aguta, pa sjajan drop-šot Novaka i on stiže do 0:30. Usledio je je još bolji forhend i to su tri set lopte.

5:4 - Nole vraća prednost, ali bez brejk!

4:1 - Potvrdio je brejk Novak, sada izlgeda dosta bolje, pomoć fizioterapeuta urodila plodom!

3:1 - BREJK! Nole pravi brejk i preuzima vođstvo u drugom setu! Očigledno mu je veoma pomogao ovaj medicinski tajm-aut!

2:1 - Imao je Španac možda priliku u ovom gemu za brejk na 30:30, ali Nole je pojačao gas i sa dva brza poena osvojio gem za vođstvo. Na meču je pauza zbog medicinskog tajm-auta.

1:0 - Nole osvaja prvi gel u drugom setu sa samo jednim izgubljenim poenom!

PRVI SET!

4:6 - Španac je iskoristio prvu set loptu, Nole nije imao nikakvu šansu, Agut servira perfektno!

3:5 - Nole je propustio brejk priliku i Španac je osvojio gem, sada je na gem od seta! Nole servira za opstanak u setu

3:4 - BREJK! Španac je iskoristio treću brejk loptu u gemu i ponovo napravio brejk, drugi na meču! Sada ga dva gema dele od vođstva u seotima!

2:2 - BREJK! Nole ekspresno vraća brejk posle velike borbe u 4 gemu!

1:2 - Brejk! Španac posle dosta bobre i Novakov grešaka pravi brejk na startu meča!

1:0 - Novaj je odlično startovao i odmah je ubedljivo osvojio prvi gem! Bez izgubljenog poena

Pobednik ovog meča igraće u finalu sa Raonićem, koji je u dva seta 7:6, 6:3 bio bolji od Cicipasa.Novak je u polufinale došao nakon pobede nad Janom-Lenardom Štrufom, dok je Bautista u četvrtfinalu eliminisao prošlogodišnjeg šampiona, Danila Medvedeva.Srpski teniser postavljen je za prvog nosioca na ovom turniru i prvi je na ATP rang listi. Španac zauzima 12. mesto na svetu i osmi je favorit na takmičenju.Biće im ovo 12. međusobni susret, a Novak vodi sa 8:3 u dosadašnjim pobedama.

Prošle godine Bautista je pobeđivao dva puta, a Đoković je njega eliminisao u polufinalu Vimbldona.Sinsinati Masters se ove godine igra u Njujorku. Ukupan nagradni fond turnira je 4,674,780 dolara. Prvi nosilac je najbolji teniser sveta Novak Đoković, a titulu brani Danil Medvedev iz Rusije.