Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Gdanjsku Estoniju sa 3:2 u setovima (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12), u utakmici drugog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u Poljskoj

Srbija je tako ostvarila drugu pobedu na turniru, posle trijumfa na otvaranju šampionata protiv domaćina Poljske.

U prvom setu bilo je neizvesno, Srbija je od početka prvog seta vodila, ali nije uspela da se "odlepi". Predvođeni dobrom igrom Uroša Kovačevića u završnici, srpski odbojkaši su uspeli da osvoje set i da povedu u meču.

Estonija je igrala mnogo bolje u drugom i trećem setu i preokrenula je na 2:1. Ekipa Nikole Grbića je uzvratila u četvrtom setu, povela je sa 12:8 i 20:15, sačuvala vođstvo i izborila peti set.

Srbija je u petom setu igrala sigurnije pre svega u bloku i ostvarila je važnu pobedu kojom je zadržala šanse za osvajanje prvog mesta u grupi.

U trećem kolu, u ponedeljak od 17.30, Srbija će igrati protiv Finske.

Pobednici grupa plasiraće se direktno u četvrtfinale, a drugoplasirane i trećeplasirane ekipe igraće u osmini finala.