Odbojkaši Partizana u prvom meču šesnestine finala Kupa CEV izgubili su 3:2 (25:15, 25:23, 24:26, 17:25, 15:9) od Amersvila. Revanš meč igra se u sredu 16. novembra u Beogradu.

Partizan Efbet je u meč ušao bez tri najbolja igrača (Mrdak, Kapur i Bjelica). Veoma mlad tim kao da je pao pod utiskom pune dvorane domaćih navijača i prva dva seta lako su izgubili. Trener Bojan Janjić uspeo je izmenama da probudi svoj tim. Podrška je stizala od 45 navijača „Grobari Cirih“ i crno beli su stigli do izjednačenja.

U peti set crno beli su ušli i bez kapitena Tadića, koji je povredio zglob i saigrači su ga izneli sa terena. Domaćin na iskustvo dobija peti set 15:9. Po završetku utakmice igrači Partizana prišli su navijačima koji su ih pesmama bodrili još pet minuta.