Teniser iz Srbije Dušan Lajović nije danas uspeo da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pošto je izgubio od 26. igrača sveta Argentinca Dijega Švarcmana posle pet setova, 6:2, 3:6, 7:5, 4:6, 9:11.

Meč je trajao četiri sata i dva minuta, a 75. teniser sveta Lajović je dobro počeo, napravio je dva brejka i osvojio prvi set. Švarcman je posle toga uzvratio i izjednačio u meču.

Lajović je vodio od početka trećeg seta i ponovo poveo u meču, dok je u četvrtom setu vidjeno sedam brejkova, tu se bolje snašao Švarcman, napravio je jedan više i izjednačio na 2:2 u setovima.

U petom setu vidjena je velika borba, teniseri su pravili brejkove i smenjivali se u vodjstvu, ali je Švarcman u 19. gemu napravio odlučujući brejk i poveo sa 10:9. On je zatim servirao za meč, Lajović nije iskoristio dve brejk lopte, a zatim je Argentinac imao meč lopte, iskoristio je drugu i plasirao se u drugo kolo.

Švarcman će u drugom kolu igrati protiv pobednika duela Norvežanina Kasprea Ruda i Francuza Kantena Alisa.