AKTUELNO

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos objavila je na društvenoj mreži X da je Skupština Srbije napravila važan korak u dobrom smeru usvajanjem izmena pravosudnih zakona donetih u januaru.

"To doprinosi obnovi poverenja. Razgovarala sam sa predsednicom Narodne skupštine Anom Brnabić o narednim koracima koje Srbija treba da preduzme kako bi napredovala na svom putu ka Evropskoj uniji. To podrazumeva sprovođenje izborne reforme u skladu sa preporukama ODIHR-a na transparentan i inkluzivan način, jačanje slobode medija i bolje usklađivanje sa spoljnom i bezbednosnom politikom Evropske unije", napisala je Kos na mreži X.

Autor: Pink.rs