Fudbaleri Sampdorije pobedili su danas na svom terenu Đenovu sa 2:0, u utakmici 32. kola italijanske Serije A.

Sampdorija je povela golom Gregoara Defrela već u trećem minutu, a pobedu domaće ekipe potvrdio je Fabio Kvaljarela pogotkom sa bele tačke u 53. minutu.

Ekipa Sampdorije je deveta na tabeli italijanskog šampionata sa 48 bodova, dok je Đenova na 15. poziciji sa 34.

Fudbaleri Fjorentine i Bolonje odigrali su bez golova, a istim rezultatom završen je i meč Sasuola i Parme.

Fjorentina je deseta na tabeli sa 40 bodova, dok je Bolonja Siniše Mihajlovića osvojila važan bod u borbi za opstanak i trenutno je na 17. mestu sa 31 osvojenim bodom, odnosno ima tri boda više od Empolija.

Sasuolo je na 11. poziciji sa 37 bodova, dok Parma zauzima 14. mesto sa dva boda manje.

Ranije danas Torino i Kaljari odigrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima ekipu Kjeva sa 3:1.

Napoli sada ima 67 bodova, odnosno sa nova tri boda smanjio je zaostatak za Juventusom na 17 bodova.

Na drugoj strani, Kjevo je ovim porazom i teoretski ispao iz Serije A.

Dva pogotka za Napoli na današnjem meču postigao je Kalidu Kulibali, u 15. i 81. minutu, a u strelce se upisao i Arkadijuš Milik u 65. minutu. Utešni gol za Kjevo postigao je Boštjan Cesar u 90. minutu.

Napoli u narednom kolu Serije A dočekuje Atalantu, dok Kjevo gostuje Laciju.

Identičnim rezultatom fudbaleri Intera pobedili su u gostima Frosinone.

Inter je upisao 18. pobedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 60 bodova, dok je Frosinone pretposlednji sa samo 23 osvojena boda.

Rađa Naingolan je u 19. minutu doneo prednost Interu, da bi u 37. minutu sa penala pogodio i Ivan Perišić za 2:0 na poluvremenu. Frančesko Kasata je u 61. minutu smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Matijas Vesino u 93. minutu.

Fudbaleri Intera u narednom kolu dočekuju Romu, dok Frosinone gostuje Kaljariju.