Fudbaleri Nirnberga i Bajern Minhena igrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 31. kolu nemačke Bundeslige.

Bavarci su na gostovanju protiv Nirnberga bili u zaostatku, izjednačili, a potom i pred porazom, pošto je domaćin imao jedanaesterac u 90. minutu.

Nirnberg ipak preko Tima Lajbolda nije realizovao penal, pošto je pogodio stativu. Bajern je potom u 95. minutu imao idealnu šansu da dodje do trijumfa, ali je Kingsli Koman u situaciji "jedan na jedan" odbranio Kristijan Matenja.

Domaćin je prethodno poveo golom Mateusa Pereire u 48. minutu, da bi izjednačenje Serž Gnabri u 75.

Nirnberg bi pobedom nad Bavarcima uvećao svoje šanse da ostane u ligi, s obzirom na to da sada ima 19 bodova, pet manje od Herte, dok je Bajern ostao samo za bod uvećao prednost na liderskom mestu Bundeslige, pošto sada ima 71, dva više od Borusije Dortmund.

Ranije danas Volfsburg je sa 4:1 u gostima pobedio Hofenhajm.