Crvena zvezda plasirala se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto je bila bolja od Helsinkija ukupnim rezultatom 3:2 iz dve utakmice (2:0) i (2:1).

Iako je Zvezda izgubila u Helsinkiju, rezultat iz Beograda je crveno-bele odveo dalje.

Crvena zvezda je prošla u treće kolo kvalifikcija za Ligu šampiona gde ih verovatno očekuje FK Kopenhagen.

U prvom poluvremenu Zvezda je zatvorila sve prilaze svom golu, Helsinki nije napravio ni jednu ozbiljnu šansu. Samo što je počelo drugo poluvreme Helsinki dolazi do prednosti, već u sledećem napadu mogli su Finci da anuliraju prednost iz Beograda, ali je Borjan pravomremeno reagovao.

U 56. minutu Zvezda poravnava rezultat na 1:1 posle odlične asistencije Marina, a strelac za Zvezdu je Jovančić.

Imali su igrači Zvezde šanse da novim golom reše pitanje pobednika, međutim, nisu imali koncentracije da postignu još jedan pogodak. Kazna za promašaje stiže u samom finišu meča, Helsinki postiže pogodag za konačnih 2:1.