Fudbaleri Crvene zvezde su novi-stari šampioni Srbije! Pobedom nad Vojvodinom rezultatom 1:0, crveno-beli su četiri kola pre kraja prvenstva obezbedili 32. titulu u klupskoj karijeri.

Ujedno, ovo je prvi put u dugoj istoriji crveno-belih da su vezali četiri uzastopne titule.

Bilo je jasno još mnogo pre ovog meča da je Zvezda izvesni šampion Srbije, ali sada je otklonjena i svaka teoretska i matematička solucija. Ujedno ovo je bila 22. vezana pobeda Zvezde u prvenstvu!

Ekipa Dejana Stankovića je manje više rutinski odradila posao, a jedini pogodak na meču postigao je igrač Vojvodine Saničanin, koji je loše reagovao posle centaršuta Gajića u 13. minutu i savladao svog golmana.

Do kraja poluvremena, Vojvodina je imala dobru šansu, ali je šut Bojića završio pored Borjanove stative.

Meč se igrao u “mirnom tonu” sve do 60. minuta kada je Đurić “pokosio” Nikolića i razbesneo sve igrače i klupu crveno-belih. Ušao je u sukob i sa Borjanom, da bi mu na kraju sudija pokazao direktan crveni karton.

Do kraja smo videli i Gelora Kangu na terenu, ali ne i još golova.