Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine odigrali su nerešeno 0:0 u derbi meču 1. kola novog šampionata Superlige Srbije.

Drugo poluvreme:

90. + 6. minut - Dragović šutira sa ivice šesnaesterca ali preko gola

90.+ 4. minut - Velika gužva u šesnaestercu pokušao je Falko pa Pavkov

90. + 3. minut - Sjajna odbrana Simića nakon šuta Kataija glavom, ipak bio je ofsajd

90. minut - Ulazimo u sam finiš meča, meč je produžen 7 minuta

85. minut - Neverovatan promašaj Pavkova, Katai ga je sjajno uposlio a on sa pet metara, neometan šutirao pravo u golmana Simića

82. minut - Pokušao je Falko nakon velike inicijative Zvezde, preko gola

77. minut - Sjajan centaršut Falka, interveniše Devetak ispred Ivanića i spašava siguran gol

74. minut - Pavkov i Eraković menjaju Krstovića i Rodića

70. minut - Umesto Bena u igri je Falko

67. minut - Crveno-beli sve nervozniji nikako ne uspevaju da probiju bedem Novosađana

62. minut - Krstičić dobija žuti karton nakon neopreznog starta

58. minut - Odlična akcija domaćina, Krstović odlaže za Bena koji šutira preko prečke.

55. minut - Zvezde steže obruč, ređaju se šanse pred golom Vojvodine

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, izmene u ekipi Zvezde, umesto Sanoga u igri je Kanga, a umesto Gajića na terenu je Bakajoko.

POLUVREME

Zvezda je pritiskala tokom celog poluvremena, dok je Voša svoju šansu tražila preko kontri. Najbolje prilike domaći su imali u finišu prvog dela, naročito Ben, koji je pogodio stativu.

45+2 - Opet Katai. Praktično je iz mrtvog ugla šutirao, a lopta je paralelno otišla sa gol linijom.

45. minut - Sada i Ivanić. Nekoliko šansi zaredom za domaće. Ivanić je iz ne baš lake situacije levom nogom šutirao neprecizno.

44. minut - Opasna pretnja. Šut Kataija sa dvadesetak metara završio je pored stative.

43. minut - Stativa! Uspeo je Ben da se okrene u guživu u šesnaestercu Vojvodine i pored Cucina uputi udarac iz okreta. Od svega samo stativa.

34. minut - Ivanić preslabo. Katai je u svom stilu probio, vratio na povratnu, a Ivanić slabo šutirao pravo u Simića.

32. minut - Uzvratila Zvezda. Prodor Kataija, a onda i udarac Krstičića nakon odbitka. Simić je bio siguran.

30. minut - Kontra Voše. Dobar kontranapad gostiju preko Simića. Činilo se da neće biti udarca. Ipak, prvo je Mrkaić zapretio, Borjan ne baš najsjajnije reagovao, da bi u nastavku i Cucin pokušao. Samo korner.

Bjeković ne može. Treći put staje igra zbog njega. Cucin ulazi na teren.

20. minut - Žuti karton. Rodić je uleteo u Novevskog i zasluženo zaradio žuti karton.

16. minut - Zvezda kontrolišeDomaći imaju loptu u nogama, obilaze oko šesnaesterca, ali fale stopostotne šanse.

4. minut - Ben prvi pokušao. Nakon dodavanja Ivanića, Ben je šutirao preko gola.

1. minut - Utakmica je počelaSa centra su krenuli igrači Vojvodine i odmah uputili šut ka golu Borjana. Čović je okušao udarac.

- Navijači se konačno nakon više od godinu dana pauze vraćaju na stadion.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Babić, Dragović, Rodić - Krstičić, Sanogo - Ben, Ivanić, Katai - Krstović.

Vojvodina: N. Simić - Nikolić, Bjeković, Devetak, Stevanović, Kovačević, Čović, Topić, Busnić, Novevski, V. Simić, Mrkaić

Crveno - beli odbranu titule u Super ligi Srbije počinju utakmicom protiv Vojvodine na svom stadionu.

"Prva utakmica i derbi kola, protiv jedne ekipe koja je mnogo toga promenila, pocev od trenera i igrača, podmladila tim. Sigurno je da će u Beograd doći hrabro. Nama su ciljevi jasni, spremamo utakmicu po utakmicu. Ne gledamo mnnogo unapred, ali je svaka sledeća utakmica najbitnija", rekao je Stanković u najavi meča

Trener Zvezde zadovoljan je urađenim u prelaznom roku.

"Pripreme su prošle fenomenalno, svi igrači su na broju, odradili su paklene pripreme. Žao mi je samo što nismo uspeli da igramo još jače utakmice, jer su nam otkazane dve jake utakmice, ali mislim da smo ispunili sve što smo zamislili", rekao je Stanković u najavi meča.

On je istakao i da mu je drago što će njegov tim posle godinu dana igrati pred svojim navijačima.

"Voleo bih da dodje maksimalan broj navijača koji može da udje na stadion i da daju jedan jak aplauz momcima jer su to zaslužili", rekao je Stanković.

Stanković je naveo i da mu je drago što njegov tim ima jaku utakmicu na početku nove sezone.

"Nas već sledeće nedelje čeka duel sa Kairatom (u kvalifikacijama za Ligu šampiona), pa je dobro što nam je prva utakmica odmah jaka. Odlično je što nas odmah čeka Vojvodina i što više navijača na Marakani", objasnio je Stanković.

Stanković je ponovio da ono što su crveno-belo uradili prošle sezone treba samo da im služi kao primer.

"Teren je jedino merilo i on će pokazati da li smo bolji, brži, organizovaniji. Ka tome težimo. Radili smo dosta da bismo bili brži i organizovaniji. Ja se nadam da će biti tako", zaključio je Stanković.

U duelima sa "lalama" iz Novog Sada su crveno-beli su dobro prolazili u poslednje vreme i u seriji su od 14. pobeda zaredom u međusobnim duelima.

Ulaz na stadion će posle godinu i po dana ponovo biti otvoren za navijače, a sudija meča biće Lazar Lukić.