Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Kolubare u Lazarevcu sa 4:0 (2:0) u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Dva gola za Partizan postigao je Rikardo, po jedan Terzić i Lutovac.

Crno-bele za četiri dana očekuje revanš sa portugalskom Santa Klarom u plej-ofu za plasman u Ligu konferencija. Prvi meč u Portugalu okončan je pobedom domaćina sa 2:1.

Partizan se nalazi na čelu tabele domaćeg šampionata sa šest pobeda u isto toliko duela.

Tok meča:

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

80. minut - Probao je sada Filipović sa distance, ali ni ovaj šut domaćih nije išao u okvir gola Stevanovića.

77. minut - I dalje preti Partizan, Natho je bio u izglednoj prilici, ali je golman Stanivuković sačuvao mrežu. Samo korner za crno-bele.

69. minut - Malo je falilo da bude 5:0 za crno-bele, dobru akciju izveli su Holnder, Natho i Lazar Marković, ali je defanziva Kolubare otklonila opasnost u poslednjem trenutku.

61. minut - Tri izmene u Partizanu - na klupu su otišli Suma, Rikardo i Terzić, a na terenu su Natho, Jović i Holender.

56. minut - GOOOOOOOOOL - Novi gol Rikarda u kratkom vremenskom razmaku, njegov šesti pogodak u Superligi Srbije. Mat u tri poteza crno-belih, Šćekić-Jojić-Rikardo. Sjajna kacija Partizana kroz sredinu terena.

55. minut - Ponovo je probao Mladenović sa distance, ali ponovo u Stevanovića koji se odlično postavio.

52. minut - GOOOOOOOOOL - Pogodio je sada Rikardo Gomeš posle sjajne akcije crno-belih. Izbacio je Marković Sumu, ovaj došao do gola i dodao Rikardu kome nije bilo teško da sa par metara pogodi nebranjenu mrežu domaćih. Ovo je Rikardov peti pogodak u Superligi Srbije.

46. minut - Počeo je drugi deo igre. Bez promene u sastavima oba tima.

Završeno je prvo poluvreme u Lazarevcu.

45+1. minut - Posle sjajnog pasa Sume izbio je Obradović iskosa sa leve strane gola domaćih, oprobao je šut i pogodio spoljni deo mreže šutem u bliži ugao, ali sudija je naknadno podigao zastavicu i pokazao na ofsajd.

42. minut - GOOOOOOOOOOL - Pogodio je sada Nikola Terzić sajnim šutem iskosa sa desne strane ivice šesnaesterca na pas Živkovića.

41. minut - Probao je Mladenović da iznenadi iz prekida Stevanovića, ali lopta je pogodila samo gornji deo mreže.

32. minut - Probao je glavom Rikardo posle kornera, ali nije uspeo da postigne peti pogodak u Superligi Srbije.

28. minut - Žuti karton za Obradovića zbog faula nad Đenićem na ivici šesnaesterca.

25. minut - Probao je sada da distance Nemanja Nikolić, ali pravo u Stevanovića koji je bio na pravom mestu.

23. minut - Zbog povrede Lutovac je morao da napusti igru, umesto njega na terenu je Lazar Marković.

21. minut - Žuti karton za Đokića zbog faula nad Ivanom Obradovićem. Crno-beli značajno kontrolišu igru nakon vođstva.

11. minut - GOOOOOOOL! Partizan je poveo u Lazarevcu golom Aleksandra Lutovca. Izveo je Jojić prekid iskosa sa desne strane, golmanu domaćih je lopta prošla kroz ruke i pogodila prečku, odbila se na sredinu linije gola gde se našao Lutovac koji je zakucao u gol Lazarevčana.

8. minut - Novi pokušaj domaćih, Đokić je šutirao sa nekih 25 metara, ali je izblokiran pa će domaćini izvesti korner.

5. minut - Uzvratio je Partizan iz kornera, ali vez opasnosti po gol Lazarevčana.

3. minut - Prvi su zapretili domaći, Đurešvić je oprobao udarac iskosa sa leve strane, ušao je u sredinu i opalio, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže crno-belih.

1. minut - Utakmica je počela!

Sastavi:

PARTIZAN : Stevanović - Živković, Vujačić, Ostojić, Obradović - Šćekić, Jojić - Suma - Lutovac, Terzić, Gomeš

KOLUBARA: Stanivuković - Janković, Radovanović, Đenić, Kočović, Đokić, Marjanović, Mladenović, Nikolić, Đuranović, Bakić

Šef stručnog štaba crno-belih Aleksandar Stanojević ističe da će osvežiti ekipu rotiranjem igrača, ali da nema mesta kalkulacijama i da respektuje svakog protivnika:

’’Utakmica protiv Kolubare je vrlo važna za nas, da ostanemo konkurenti za prvu poziciju. Napravićemo promene, osvežiti ekipu, dati šansu igračima koje stalno rotiramo. Nemamo mesta kalkulacijama, tako da će igrati najbolji tim u ovom trenutku. Sutra pre podne ćemo doneti odluku ko će igrati. Kolubara je dinamična, fizički dosta snažna ekipa, igraju na nosioca lopte pritisak, imaju brzih igrača po bokovima. Imaju i dosta iskustva, iskusnog trenera koji se bavi detaljima. Mi uvek respektujemo svakog protivnika i spremamo se za svaku utakmicu. I ovu spremno dočekujemo.’’