Fudbaleri Partizana savladali su u Nikoziji ekipu Anortozisa sa 2:0 (1:0) u utakmici 1. kola grupne faze Lige konferencija

Tok meča:

.90. minut - Probao je Deratić da iznenadi Popovića, ali skoncentrisan je bio golman Partizana.

86. minut - Neverovatan promašaj Jojića. Prošao je Terzić po desnoj strani i loptu vratio do Jojića koji je bio sam na penalu, ali loše je zahvatio Miloš Jojić i ona je prošla pored desne stative gola domaćih.

83. minut - Umesto Rikarda u igri je Nikola Terzić.

82. minut - Posle duže vremena šansa za domaće, ali u poslednji čas stigao je Saničanin i tako spasao svog golmana.

71. minut - Umesto Lazara Markovića u igri je Filip Holender.

68. minut - GOOOOOOOOOL - Rikardo duplira prednost Partizana sjajnim pogotkom.

66. minut - Gruzijac je zapretio Partizanu, srećom, sudija je pokazao na ofsajd poziciju.

63. minut - Najbolja šansa za domaće, ali sjajna odbrana Aleksandra Popovića koji je popravio grešku svoje odbrane.

61. minut - Ponovo je probao Lazar Marković, ali ponovo loš finiš.

55. minut - Žuti karton za Ivana Obradovića zbog faula nad Derotićem.

54. minut - Drugi pokušaj u okvir gola Partizana, šutirao je Slovenac, ali sjajna odbrana Aleksandra Popovića.

51. minut - Sjajna kontra Partizana, Natho je povukao, dodao Rikardu, koji iz izgledne situacije šutira pored gola.

49. minut - Varda i Zdjelar dobijaju žuti karton zbog prigovora.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Završeno je prvo poluvreme u Nikoziji.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za četiri minuta.

42. minut - GOOOOOOOL - Menig pogađa za Partizan. Crno-beli su poveli na Kipru prvencem Kvinsija Meniga koji je pogodio posle odbrane golmana domaćih na šut Lazara Markovića.

39. minut - Utakmica je na kratko prekinuta zbog teške povrede Rikarda. Nadamo se da povreda nije ozbiljnije prirode.

36. minut - STATIVA - Posle kornera Miljković je dodao glavom loptu do Miljkovića koji je tukao glavom na prvu, lopta pogađa stativu, pa golmana, pa ponovo stativu i odlazi pored gola. Najbolja šansa na meču za Partizan.

33. minut - Žuti karton za Šćekića zbog dva brza faula.

22. minut - Novi pokušaj Lazara Markovića, ponovo je probao sa ivice šesnaesterca, ali lopta ide preko gola domaćih.

19. minut - Duga lopta do Lazara Markovića koji je ušao u peterac i šutnuo, ali dosta je to bilo slabog intenziteta, pa je ovo bio lak zadatak za golmana domaćih.

15. minut - Zicer je promašio Miljković. Povukao je kontru Natho, dodao do Šćekića koji je loptu prosledio na stranu do Miljkovića koji je utračavao i opalio na prvu, ali odlična odbrana golmana domaćih.

1. minut - Utakmica je počela.

12. minut - Neverovatan pokušaj Lazarisa koji je probao iz prekida "bombom" sa više od 30 metara, ali Popović se nekako izborio sa šutem.

9. minut - Prva prilika na meču. Probao je Miljković na pas Meniga, ali lopta ide preko gola.

5. minut - U uvodnih nekoliko minuta domaći imaju inicijativu i veći posed lopte, ali bez prave prilike.

Sastavi:

ANORTOZIS: Lorija – Korea, Arajuri, Risvanis – Hušbauer, Popović, Artimatas, Anderson – Hristodulopulos, Rusijas, Varda.

PARTIZAN: Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović - Zdjelar, Šćekić - Marković, Natho, Menig - Rikardo.

Fudbaleri Partizana na Kipru startuju u novom UEFA takmičenju Lige Konferencija, crno-beli gostuju Anortozisu, rivalu koji ne bi trebalo da predstavlja bauk za ekipu Aleksandra Stanojevića.

Trener crno-belih se, očekivano, odlučio za sastav koji garantuje ofanzivnu težnju na terenu, u startnoj postavi je i Holanđanin Menig, koji će svoje brzinske karakteristike pokušati da nametne i večeras, kao i u Kragujevcu pre nekoliko dana kada je sa klupe pravio razliku.