Olimpijakos - Partizan 2:2 (1:1), ukupno 5:3 za Grke.

Fudbaleri Partizana odigrali su 2:2 protiv Olimpijakosa u Atini i tako završili učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali će evropski put nastavili u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Posle poraza u Beogradu (3:1), crno-beli nisu uspeli da naprave čudo kojem se nadao trener Miroslav Đukić i njegovi izabranici, kao i svi navijači kluba iz Humske.

Nije se predavao Partizan odlično je počeo utakmicu na "Karaiskakisu" i malo je nedostajalo da povede, ali je udarac Đurđevića u 15. minutu odbranio Kapino.

Potom crno-beli nisu imali sreće, jer je Kljajić napravio veliku grešku posle koje je Olimpijakos došao do vođstva.

Međutim brzo se Partizan vratio, a strelac za crno-bele bio je Suma, posle kiksa Kapina.

Partizan je ofanzivno počeo na početku drugog dela igre, ali je goste presekao gol Fortunisa.

Nisu se predavali crno-beli i uspeli su, ako ništa drugo bar da izbegnu poraz, a strelac izjednačujućeg gola bio je Đurđević u 84. minutu.

Mogli su crno-beli dodatno da zakuvaju, ali je dva minuta kasnije Janković propustio stopostotnu priliku.

Ekipu Partizana sada očekuje baraž za prolaz u grupnu fazu Lige Evrope, a žreb je u petak u 13 časova.