Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Pjunik u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 5:0 (3:0).

Crveno-beli su praktično obezbedili plasman u plej-of kvalifikacija, ali će to morati da ozvaniče 9. avgusta u revanšu.

Bilo je ovo fantastično veće crveno-belih pred nešto više od 40.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić".

Istakao se posebno Osman Bukari koji je postigao tri gola, a jedan mu je poništen. Bukari je dodao i jednu asistenciju.

Crveno-beli su poveli u 29. minutu, a strelac je bio Osman Bukari. Sevnula je sjajna kontra domaćina, Katai je poslao loptu ka brzonogom napadaču. Marakana odavno nije videla bržeg igrača od Bukarija, pretrčao je odbranu gostiju, potom i predriblao golmana Pjunika i zatresao mrežu. Prethodno je u 2. minutu njegov gol posle VAR provere poništen zbog ofsajda.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, a ponovo je Bukari bio u glavnoj ulozi. Predriblao je čuvara i blago centrirao u peterac gostiju gde se najbolje snašao Kangva. Sudija je prvobitno pokazao da je igrač Zvezde igrao rukom, ali je posle VAR provere pokazao na centar.

U smiraj prvog poluvremena novi gol Bukarija. Ponovo je napadač crveno-belih pokazao zastašujuću brzinu. Dobio je pas u prostor od Kangve, slomio čuvara, a zatim pored golmana Jurčenka poslao loptu u mrežu za 3:0.

Bukari je do het-trika stigao u 70. minutu. Posle pasa Ivanića, Ganjanin je sa desne strane šutirao, a golman Jurčenko se nije proslavio pošto je primio gol koji ne bi smeo da primi.

"Petardu" je zapalio Stefan Mitrović. Čudo od deteta, 19-godišnji fudbaler, je na debiju u Evropi u svom prvom dodiru sa loptom napravio dar-mar po levoj strani, ušao sa levog boka, opalio desnom i pogodio mrežu.

TOK MEČA

CRVENA ZVEZDA - PJUNIK 5:0 (3:0)

Fudbaleri Crvene zvezde od 20.45 časova igraju prvu utakmicu u Evropi u novoj sezoni.

2. POLUVREME

88. minut - Izmena u Pjuniku

Umesto Luke Juričića u igri je Nemanja Mladenović.

80. minut - Žuti karton za gostujuće igrače

Aleksander Gonzalez je požuteo.

78. minut - GOOOL! Stefan Mitrović na debiju - 5:0

Čudo od deteta, 19-godišnji Stefan Mitrović na debiju u Evropi i u prvom kontaktu sa loptom postigao je gol za 5:0.

76. minut - Trostruka izmena u Zvezdi

Umesto Mirka Ivanića u igri je Stefan Mitrović. Umesto Osmana Bukarija u igri je Mustafa Ibrahim. Umesto Gejlora Kange u igri je Seku Sanogo. Stanković je izvršio pet izmena.

Utakmici prisustvuje 40,456 gledalaca.

70. minut - GOOOL! Het-tri Osmana Bukarija! 4:0

Osman Bukari je upisao het-trik. Ganjanin je do trećeg gola došao i pomalo srećno, dobio je loptu na desnoj strani od Ivanića, a onda pored zbunjenog golmana gostiju sproveo je u mrežu.

69. minut - Druga izmena u Zvezdi

Promena u napadu, umesto Aleksandra Pešića u igri je Milan Pavkov.

67. minut - Prva izmena u Zvezdi

Dejan Stanković je izvršio prvu izmenu. Umesto Aleksandra Kataija u igri je Slavoljub Srnić.

66. minut - Treća izmena u Pjuniku

Gosti češće menjaju, uvode sveže igrače kako bi bar zadržali ovaj rezultat. Sada je umesto Harutjunjana u igri Uroš Nenadović.

65. minut - Kanga je oprobao šut

Period nešto mirnije igre, Kanga je oprobao šut a Jurčenko odbranio.

56. minut - Druga izmena u Pjuniku

Gosti su izvršili drugu izmenu. Umesto napadača Otubanja u igri je vezni fudbaler Marjan Radeski. Očigledno gosti zatvaraju prilaze svom golu kako ne bi doživeli ubedljiviju katastrofu.

55. minut - Sjajni Borjan spasava gol

Gonzalez je pokušao direktno sa preko 30 metara, lopta je išla pod prečku, ali je Borjan poslao loptu u korner.

48. minut - Bukari stvara prvu šansu u drugom poluvremenu

Opasni Bukari je šutirao sa desetak metara, ali je samo iznudio četvrti korne za svoj tim. Posle prekida nije bilo opasnosti po gol gostiju.

46. minut - Jedna izmena u poluvremenu

Jedna izmena u poluvremenu, i to kod gostiju. Umesto Davidjana u igri je Gonzalez. Gosti pojačavaju odbranu.

Crvena zvezda u drugih 45 minuta napada ka severnoj strani stadiona "Rajko Mitić".

1. POLUVREME

Bukari je po drugi put na meču matirao protivničkog čuvara mreže, Zvezda ima prevelikih 3:0!

44. minut Bukari postiže svoj drugi gol na meču! Sada je 3:0!

40. minut Pokušali su gosti direktno iz slobodnog udarca, ali bez većih problema za Milana Borjana!

37. minut Pokušao je Milan Rodić desnom nogom, ali je lopta otišla preko gola!

33. minut Kangva postiže gol za 2:0!

29. minut Bukari pogađa za 1:0!

28. minut Prva ozbiljnija prilika za Pjunik, ali na sreću srpskog šampiona ostalo je 0:0!

25. minut Aleksandar Katai je dobio žuti karton zbog prigovora!

17. minut Krenuo je Ivanić u solo prodor, ali nije uspeo da matira protivničkog čuvara mreže!

17. minut Gađao je Bukari, ali je golman Pjunika odbranio nogom!

14. minut Malo je falilo da Zvezda dođe do prednosti, gađao je Pešić glavom ali je golman odbranio!

2. minut Zvezdi poništen gol!

20:50 Utakmica je počela!

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Milunović, Dragović, Rodić – Kanga, Kangva, Ivanić – Bukari, Katai i Pešić.

Pjunik: Jurčenko – Juričić, Otubanjo, Harutjunjan, Renco – Žuninjo, Kočuk, Davidjan – Dašjan, Kovalenko, Gajić.