Fudbalska reprezentacija Srbije večeras je u odlučujućoj utakmici pobedila Gruziju rezultatom 1:0.

Pre nego što su igrači kročili na teren stadion je u glas pevao poznatu numeru "Pukni zoro". Nedugo posle toga su izašli i igrači. Prvo je intonirana himna Gruzije. Većina igrača je uz pomoć navijača potom otpevala "Bože pravde" uz povike "Idemo".

"Orlovima" je pobeda neophodna za siguran plasman na Mundijal u Rusiji.

Utamica se igra pred punim stadionom "Rajko Mitić".

Fudbalska reprezentacija Srbije imaće fantastičnu podršku sa tribina u odlučujućoj utakmici za plasman na Mundijal u Rusiji pošto je do sada prodato skoro 30.000 ulaznica.

Izabranici selektora Slavoljuba Muslina propustili su prvu "meč loptu" u Austriji i sada im je neophodan trijumf da bi se Srbija posle osam godina ponovo našla na Svetskom prvenstvu.

Pre početka utakmice na stadionu će biti otpevana i pesma “Pukni zoro”,  a policijska garda će svirati “Marš na Drinu”, kao i himne obe reprezentacije.

SASTAVI TIMOVA:

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Maksimović, D. Tošić - Rukavina, Matić, Gudelj, Kolarov - Tadić, Ljajić, Mitrović

GRUZIJA: Makaridze - Navalovski, Kočolava, Kašija, Kakabadze - Aburjanija, Kankava, Gvilija - Jigauri, Kazaišvili, Kvilitaja

PRVO POLUVREME

2. minut - Odmah napad Srbije, Ljajić je dodao do Kolarova, ovaj centrirao, ali je Gruzija izbacila loptu u korner.

3. minut - Udarac Kolarova sa 35 metara, golman Makaridze je dobro postavljen.

7. minut - Gruzija drži loptu već dva minuta...

10. minut - Preti Gruzija, centaršut sa leve strane, opasnost otklanja Maksimović.

11. minut -  Preti i Srbija! Akcija Ljajića i Mitrovića, pas ka Tadiću, a odbrana gostiju ponovo skreće loptu u korner.

13. minut - Oprobao se Gvilija sa 25 metara, lopta je otišla visoko preko gola.

17. minut - Gvilija je tukao sa 18 metara, Stojković je odbranio, a u nastavku akcije posle centaršuta su se sudarila dvojica igrača Gruzije, pa je lopta otišla u gol aut.

22. minut - Gotovo bez čestitog napada za četvrtinu utakmice.

24. minut - Novi korner posle presečenog centaršuta Kolarova.

25. minut - Matić je sjajno video Ljajića, poslao mu parabolu, a igrač Torina bi bio sam ispred golmana da je uspeo lepo da je primi!

29. minut - Sve pršti na terenu! Gruzini ne odstupaju ni za pedalj, iako im bodovi nisu potrebni. U duelu Kolarova i Kankave gostujućem igraču je od siline sudara otpala patika!

32. minut - Pokušao je Adem Ljajić direktno iz slobodnog udarca da pogodi gol Gruzije, lopta je otišla preko prečke.

37. minut -  Matić sprečava opasan napad Gruzije! Kvilitaja je nanizao trojicu srpskih igrača i kada je trebalo da uđe u šesnaesterac, Matić mu je odneo loptu.

39. minut - ŠANSAAA! Dušan Tadić je imao sjajnu priliku da dovede Srbiju do vođstva! Dobio je loptu na sedam-osam metara od Ljajića, pokušao je tako iskosa da pogodio mrežu, ali je Makaridze refleksno odbranio!

45. minut - Još jednom je Ljajić loše izveo slobodan udarac, centrirao je, ali lopta je pala gotovo na gol-aut liniju.

DRUGO POLUVREME

49. minut - Lepa akcija Srbije, pas Tadića petom za Ivanovića, ovaj je centrirao ka Mitroviću, ali je Makaridze paradom boksovao loptu.

52. minut - UFFFF! Mogao je to da bude zicer za Mitrovića! Odličan pas Tadića, a Kašija je u poslednjem trenutku klizećim startom izbacio loptu ispred Mitrovića!

54. minut - ŠANSAAAA!!! Mitrović je tukao glavom sa peterca, a golman Gruzije je sa gol-linije skinuo loptu!

56. minut - Potpuna ofanziva! Centaršut Ivanovića, Mitrović je samo malo zakačio loptu glavom, a ona je prošla pored gola.

61. minut - Prva izmena u timu Srbije: izašao je Adem Ljajić, a u igru je ušao još jedan špic, Aleksandar Prijović.

67. minut - ŠANSA!!! Najbolja prilika u drugom poluvremenu. Srbija je imala korner, a Ivanović je glavom tukao sa šest-sedam metara, zamalo pored stative!

70. minut - PA DA LI JE MOGUĆE!? Neće lopta u gol... Udarac Matića posle odbitka nakon kornera, a jedan igrač Gruzije je sa gol-linije skinuo tu loptu!

73. minut - NIŠTAAAAAA... Centaršut Tadića iz kornera, Ivanović je bio potpuno sam na petercu, ali je šutirao preko gola!

74. minut - GOOOOLLLLL!!! PRIJOVIĆ!!! Srbija ima rezultat za put na Mundijal!

77. minut - Druga izmena u Srbiji: izlazi Aleksandar Mitrović, a ulazi Luka Milivojević.

83. minut - Mirnije sada igra Srbija, ne mora da juri rezultat, pokušava da kontroliše situaciju na terenu.

88. minut Povlači se reprezentacija Srbije, sada su svi osim Prijovića na našoj polovini terena. Treća izmena: umesto Dušana Tadića na teren ide Filip Kostić.

90. minut - Igraće se tri minuta sudijske nadoknade!