UŽIVO:

Dinamo - Čelsi 1:0 (Oršić 13. minut)

Dortmund - Kopenhagen 3:0 (Rojs 35, Gerero 42, Belingam 83. minut)

Tok mečeva:

84. minut - 3:0 za Dortmund! Borusija je opravdala ulogu favorita u Dortmundu protiv prvaka Danske, a golomk Belingama u finišu susreta domaćin je pred ubedljivom pobedom.

60. minut - Čelsi je stegao obruč oko gola Dinama, ali još uvek ne uspeva da dođe do izjednačenja.

45. minut - Mogao je Dinamo i da duplira prednost! Zagrepčani igraju sjajno potpuno su nadigrali londonski tim.

42. minut - 2:0 za Dortmund! Gerero postiže sjajan gol za dupliranje prednosti nemačkog tima.

35. minut - 1:0 za Dortmund! Borusija je potpuno zasluženo došla u vođstvo golom Rojsa u 35. minut

13. minut - 1:0 za Dinamo! Oršić je primio loptu na centru pretrčao dva odbrambena igrača Čelsija i vrhunski plasirao loptu pored golmana rivala!

10. minut - Za sada nema ozbiljnih prilika, ali Čelsi ima inicijativu u Zagrebu. U Dortmundu domaćin mnogo bolji...

Utakmicama u Zagrebu i Dortmundu počela je nova sezona u Ligi šampiona.

U grupi E na Maksimiru Dinamo Zagreb dočekuje Čelsi u terminu od 18.45. Gosti su veliki favoriti, ali ne blistaju od početka sezone.

Zagrepčani su posle velike drame izborili plasman u LŠ, a pitanje je koliko mogu u pakleno teškoj grupi.

Tu su još Salcburg i Milan čiji je meč na programu od 21 čas.

U grupi G Borusija Dortmund dočekuje Kopenhagen. Očekuje se pobeda popularnih "milionera", jer Danci ne blistaju na početku sezone.

U drugom susretu u jednom od derbija 1. kola Sevilja dočekuje Mančester siti u terminu od 21.00.