Fudbaleri Španije demonstrirali su silu u drugoj utakmici prvog kola grupe E protiv Kostarike - 7:0.

Od početka je bilo jasno da je Španija prejak tim za Kostarikance.

Smenjivali su se napadi Crvene furije jedan za drugih, a vrlo brzo je pukla odbrana Kostarike.

Dani Olmo, koji je bio jedan od najraspoloženijih igrača na terenu, postigao je gol u 11. minutu nakon sjajne kombinacije sa Gavijem.

Do poluvremena su Španci bili precizni još dva puta, a strelci si bili Asensio u 21. minutu, odnosno Feran Tores u 31. minutu iz penala.

Veliki doprinos imao je i Đordi Alba koji je asistirao kod drugog gola, a nad njim je napravljen faul za penal.

Posed lopte Španaca u prvom poluvremenu bio je čak 85% vremena.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Španije, golovima Toresa u 54. minutu, a zatim i fenomenalnim volejom Gavija u 74. minutu kojim je Kejlor Navas savladan peti put.

Ni tu nije bio kraj mukama Kejlora Navasa i njegovih saigrača. Soler je u 90. minutu povisio na 6:0, a Morata u 92. postiže i sedmi gol za Španiju.

Tako je Crvena furija istakla jasnu kandidaturu za samu završnicu Mundijala, mada je jasno da je ova ekipa Kostarike jedna od slabijih na turniru.

Kostarikanci nisu imali nijedan šut ka golu Španije na celoj utakmici.