Fudbaleri Milana pobedili su Juventus sa 1:0 u derbiju 37. kola Serije A sa i tako se plasirali u Ligu šampiona naredne sezone.

Heroj susreta bio je Olivije Žiru koji je u 40. minutu postigao jedini pogodak na meču i tako svom timu doneo vredna tri boda. Posle nove pobede, Rosoneri su na četvrtom mestu sa 67 bodova, čak šest više od Atalante . Juventus je ostao u konkurenciji za Ligu konferencija i trenutno je sedmi sa 59 bodova.

Kada je reč o samom susretu, tokom 90 minuta igre nije bilo previše šansi, a posle centaršuta Kalabrije u 40. minutu,francuski napadač je postigao gol za, konačnih 1:0.

Do kraja susreta, Juventus je napadao, na momente bio i bolji rivla na terenu, ali se rezultat nije menjao.

Crno-beli na ovom meču su bili bez pomoći Dušana Vlahovića zbog povrede, dok je Filip Kostić na terenu proveo 63. minuta.

U poslednjem kolu Juventus će gostovati Udinezeu, dok će Milan dočekati Veronu.