Solidna partija Bogdana Bogdanovića nije bila dovoljna da Atlanta zabeleži trijumf protiv Njujorka u drugom meču prve runde plej-ofa Istične konferencije.

Njujork je posle velikog preokreta slavio rezultatom 101:92 i tako izjednačio u seriji na 1:1.

Reprezentativca Srbije Bogdana Bogdanovića nije služio šut na ovom meču. Na parketu je proveo 35 minuta i za to vreme zabeležio je 18 poena, šest skokova i tri asistencije, međutim, Bogi se propisno ispromašivao u šutu za tri poena. Od 13 pokušaja pogodio je samo dve trojke, obe u prvom poluvremenu kada je postigao 14 poena.

Najzaslužniji za važnu pobedu Niksa bio je nekadašnji MVP NBA lige - Derik Rouz. Iskusni košarkaš tima iz Njujorka je režirao preokret svog tima.  Rouz je bio najefikasniji u svom timu sa 26 postignutih poena.

Na drugoj strani, efikasniji od Bogdana bio je samo Tre Jang koji je ubacio čak 30 poena.

Treća utakmica se igra u petak u Atlanti, a biće omogućen pun kapacitet dvorane.