Košarkaši Crvene zvezde u prvom meču finalne serije plej-ofa Superlige igraće bez povređenog Korija Voldena.

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji prvenstva Srbije protiv Mege sa 1:0 pošto su u hali "Aleksandar Nikolić" deklasirali goste rezultatom 98:69 (31:17, 26:20, 21:19, 20:13).

Druga utakmica je na programu u petak, a domaćin će biti Mega. Šampion Srbije će postati ekipa koja ostvari dve pobede.

Zvezda je od starta nametnula svoj ritam. Sjajom šuterskom serijom za tri poena i pre svega ofanzivnim skokovima domaćin je vrlo brzo stekao dvocifrenu prednost. Crveno-beli su ubacili čak 31 poen u prvih deset minuta, od toga Ognjen Dobrić čak 15.

Sredinom druge četvrtine Zvezda je stigla i do 20 poena prednosti pa je bilo jasno da će povesti u finalnoj seriji.

U timu Zvezde najefikasniji su bili Ognjen Dobrić sa 20 poena, Aleksa Radanov sa 15, Marko Jagodić Kuridža sa 12 i Lendri Noko sa 10. U redovima gostiju Malkolm Kazalon je postigao 16 poena, a Karlo Matković 10.