Pobeda košarkaške reprezentacije Srbije!

Izabranici Igora Kokoškova od 16 časova igraju meč polufinala kvalifikacionog turnira u kojem pobednik obezbeđuje plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Orlovi se sastaju sa ekipom Portorika koji su dosta odmorniji pred ovaj meč jer su, zahvaljujući odustajanjem Senegala, odigrali samo jedan meč u grupi B i to sa prvim finalistom turnira Italijom.

10. Minut - Trijumf orlova

100:84 Teodosić je najpre uz zvuk sirene pogodio trojku! Odgovorili su gosti ali im više ništa ne vredi!

8. Minut

95:81 Bjelica trojkom sa više od 8 metara povećava prednost Srbije!

7. Minut

92:77 Sjajan prodor Micića kojim je i rešio pitanje pobednika na ovom meču.

5. Minut

89:77 Poslednjih pet minuta utakmica! Opustili su se malo Orlovi a to Portorikanci kažnjava sa 4 vezana poena.

4. Minut

87:73 Teodosić je ponovo sjajno asistirao Dobriću koji je utrčao u reket i završio akciju zakucavanjem!

2. Minut

83:73 Braun siguran za tri poen! Naoštreni su Portorikanci za šut sa ove pozicije. Ipak Marjanović upisuje prve poene ispod koša i održava Srbiju u dvocifrenoj prednosti.

1. Minut - Treća četvrtina

81:70 Micić pogađa za 2 i pogađa prednost Srbije. Pieniro sa druge strana umanjuje.

10. Minut

79:68 U poslednjim sekundama Pineiro pravi faul nad Milosavljevićem koji dobija tri slobodna bacanja koja je i iskoristio.

10. Minut

74:68 Broun je iskoristio 2+1 slobodno bacanje i održava svoju ekipu u životu pred finalfnu četvrtinu.

9. Minut

72:65 Trojku pogađa i Miloš Teodosić! Njegov šesti poen. Međutim odmah istom merom uzvraćaju gosti.

7. Minut

68:60 MARATON TROJKI U PIONIRU!!! Bjelica je najpre ostao sam u napadu, pogodio je trojku iz ćoška i ovo je jedan od važnijih poteza do sada, a onda je na trojku Portorika dao još jednu.

6. Minut

60:54 Smanjuju gosti prednost preko Parkena koji je pogodio trojku! Kokoškov traži tajm aut.

3. Minut - 58:49 TROJKA ANĐUŠIĆA!!! Međutim gosti smanjuju dvocifrenu prednost Orlova.

2. Minut

53:43 Čuva Srbija +10! Micić je pogodio jedno slobodno bacanje. Realizuju dobru akciju gosti u nastavku.

1. Minut - Počelo drugo polzuvreme

51:42 Počelo je drugo poluvreme! Iskoristili su Portorikanci jedno slobodno bacanja

10. Minut - Poluvreme

51:40 Micić realizuje slobodna bacanja! Pineiro u narednom napadu smanjuje prednost ali Avramović stavlja tačku na prvo pluvreme!

9. Minut

47:37 Dobrić je odlično istrčao u kontri i Srbija prvi put na +10.

9. Minut

45:37 Sjajno zakucavanje Petruševa! Razigrali su se Orlovi!

9. Minut

43:37 Sjajna asistencija Teodosića, preko dva odbrambena igrača, Petrušev je pogodio na tu loptu.

6. Minut

41:37 Teodosić siguran u napadu. Orlovi povećavaju prednost. Ipak Bineiro odmah reaguje i postiže dva poena.

5. Minut

38:33 Sudije su odgledale snima trojka gostiju je preinačena u dva poena.

5. Minut

38:34 Micić TROJKOM zaustavlja seriju gostiju! A zatim je tri poena postigao i Boban Marjanović!

3. Minut

32:31 Nakon skoro tri minuta bez koša Bineiro pogađa trojku za goste i gostio dolaze do pola koša zaostatka.

1. Minut - Duga četvrtina

32:26 Dobar početak Srbije. Održava se prednos. Micić je lepo prošao i položio, zatim Portorikanci neprecizni na drugoj strani. Marjanović je probao leđima i nije pogodio, pa gosti maše zicer. Srbija prvi put ima +6

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. Minut

28:26 SJAJNA TROJKA BJELICE SA 9 METARA U POSLEDNJIM SEKUNDAMA! Najpre su Portotikanci pogodili trojku i poveli ali je u poslednjem napadu Bjelica stavio tačku na prvu četvrtinu!

9. Minut

25: 23 Bjelica je pogodio slobodna bacanja! Povećava prednost Srbija!

9. Minut

23:21 TROJKA ANĐUŠIĆA IZ UGLA!!! Srbija ponovo vodi. Tesna igra u završnice prve četvrtine.

8. Minut

19:21 Serija od 6:0 Srbije koja je došla do izjednačenja od 17:17. Pogađali su Bjelica, Avramović i Anđušić. Zatim se igralo poen za poen.

7. Minut

11:17 Nepovezano igra napad Srbija, ima rupa u odbrani koje iskorišćavaju gosti, tačnije Pionero.

5. Minut

11:12 Pogađa Petrušev oba slobodan bacanja. Srbija je povela međutim gosti su iskoristili brzi napad i ponovo vrartili prednost na svoju stranu.

3. Minut

5:8 Odmah uzvraćaju trojku Portorikanci!

3. Minut

5:5 TROJKA MICIĆA - Izjednačenje Srbije!

2. Minut

2:5 Iskoristio je Bjelica dva slopodna bacanja i tako smanjuje početničku prednost gostiju.

1. Minut

0:5 U prvom napadu postižu trojku Portorikanci, Klavel je pogodio. Potom Parker pogađa i gosti vode već pet razlike.

1. Minut - Prva četvrtina

Utakmica je počela - Prvi napad ima reprezentaciju Portorika.

Kokoškov o utakmici sa Portorikom:

- Ekipa Portorika igra duže zajedno, očigledno su uigraniji, imaju definisanu rotaciju i svoje uloge u timu. Mi, nažalost, niti jedan trening nismo odradili u punom sastavu, a čak i danas će nam neki igrači faliti na treningu. To je informacija za ljude koji vole i prate naš tim, ali ponoviću, ovakve utakmice se ne dobijaju perfektnom uigranišću i egzekucijom, već željom, energijom i odlukom da se dobije. Ne sumnjam da ćemo se boriti, ali moramo da, uz energiju koja će biti prisutna na najvišem nivou, odigramo pametno, smanjimo broj izgubljenih lopti i igramo timski. Igramo pred svojom publikom, znamo šta je cilj i daćemo sve od sebe da to ostvarimo", zaključio je Kokoškov.

U prvom polufinalu Italija je savladala Dominikansku Republiku 79:59 I plasirala se u meč čiji će pobednik igrati na Olimpijskim igrama. Finale turnira u Beogradu iga se u nedelju od 20.30.