Košarkaši Crvene zvezde doživeli su šesti poraz u Evroligi.

TOK MEČA

Crveno-beli su u utakmici 7. kola izgubili od lidera Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22).

Crveno-beli su ostali na jednoj pobedi, dok je Fenerbahče šestim trijumfom zadržao prvo mesto u Evroligi.

Zvezda je bila nekompletna u "Ulker areni" bez Mitrovića, Dobrića i Markovića.

Najefikasniji u crveno-belom su bili Nedović sa 17 poena, Vildosa sa 13 i Bentil sa 12 poena.

Kod domaćina Motli je postigao 25 poena, uz 10 skokova. Mahmutoglu je postigao 20 poena. Marko Gudurić je postigao 17 poena.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Asvel iz Liona.

4. ČETVRTINA

40. minut - Gudurić postavlja konačnih 93:79.

39. minut - Kuzmić smanjuje na 91:77. Lazarević dodatno smanjuje - 91:79. Tajm-aut za Itudisa.

38. minut - Sjajan prodor Gudurića i zakucavanje - 89:74. Kuzmić smanjuje na 89:75. Gudurić za 91:75.

37. minut - Nedović je zaradio tehničku grešku jer se žalio na odluku sudija. Mahmutoglu je pogodio slobodno bacanje - 85:71. Motli nastavlja, njegovih 25 poena - 87:71. Vildosa pogađa trojku - 87:74.

36. minut - Kuzmić posle ofanzivnog skoka poentira - 81:71. Još jedna trojka Mahmutoglua, nerešiva enigma za odbranu Zvezde - 84:71. Mahmutogu je na proseku 3.7 poena ove sezone, a večeras je ubacio 19.

35. minut - Mahmutoglu je fauliran, precizan je oba puta sa penala - 78:69. Mahmutoglu pogađa novu trojku, njegovih 16 poena - 81:69. Fenerbahče lomi utakmicu.

34. minut - Kalates pogađa trojku iz tranzicije i Fenerbahče se vraća na zavidnu razliku - 76:67. Nedović probija odbranu domaćina - 76:69.

33. minut - Motli prekida nalet Zvezde - 68:64. Ponovo Motli, Fenerbahče vodi 70:64. Njegova 23 poena, uz 10 skokova. Lazić pogađa trojku - 70:67. Gudurić vraća za tri - 73:67.

31. minut - Martin pod faulom pogađa. Koristi 2+1 - 66:60.

3. ČETVRTINA

30. minut - Ivanović je fauliran 18 sekundi pre isteka četvrtine. Promašio je prvo, pogodio drugo - 63:57. Mahmutoglu pogađa trojku posle loše odbrane Zvezde - 66:57.

29. minut - Gudurić asistira Motliju za alej-up - 61:56. Hejs-Dejvis je sa linije slobodnih bacanja precizan, njegovih 10 poena - 63:56.

28. minut - Motli pod faulom pogađa. Precizan je - 59:54. Bentil postiže svoj deseti poen - 59:56.

27. minut - Nedović pogađa dvojku posle prodora - 56:54.

26. minut - Hejs pogađa pod faulom - 55:50. Hejs je precizan - 56:50. Kuzmić prekida nalet Fenerbahčea - 56:52.

25. minut - Pjer u naletu, zakucava u kontri - 50:50. Tehnička za Lazića, a Vilbekin se upisuje u strelce sa penala - 51:50. Motli diže razliku na 53:50.

24. minut - Lazarević ispravlja svoj promašaj - 46:50. Pjer u ovim momentima pravi najviše problema Zvezdi - 48:50.

23. minut - Pjer pogađa preko Lazarevića - 46:48.

22. minut - Prolazi Nedović i polaže za 42:48. Motli posle ofanzivnog skoka prekida nalet Zvezde - 44:48.

21. minut - Vildosa trojkom otvara drugo poluvreme - 42:44. Nova dva poena Vildose - 42:46.

2. ČETVRTINA

20. minut - Vildoza trojkom donosi izjednačenje Zvezdi - 41:41. Gudurić je fauliran 0.9 sekundi pre kraja poluvremena, Vildosa je pogrešio. Gudurić je promašio prvo, a pogodio drugo za minimalno vođstvo Fenerbahčea na poluvremenu - 42:41.

19. minut - Mahmutoglu za prednost Fenerbahčea - 38:36. Mahmutoglu se razigrao, njegova trojka iz ugla - 41:36. Domaćin u seriji 7:0. Bentil prekida seriju domaćina - 41:38.

18. minut - Vildosa postiže svoje prve poene - 34:36. Motli je na liniji penala, precizan je oba puta - 36:36.

17. minut - Gudurić trojkom iz ugla donosi izjednačenje - 34:34. Njegovih sedam poena.

16. minut - Ivanović pogađa trojku za plus pet - 29:34. Džekiri smanjuje dvojkom - 31:34.

15. minut - Fenomenalna akcija Zvezde, asistencija Nedovića i zakucavanje Petruševa - 29:31. Tajm-aut za Itudisa.

14. minut - Gudurić za novo vođstvo Fenera - 29:27. Nedović sjajan prodor - 29:29.

13. minut - Mahmutoglu trojkom prekida nalet Zvezde - 27:25. Odličan potez Ivanovića za izjednačenje - 27:27.

12. minut - Kuzmić za prvo vođstvo Crvene zvezde - 24:25. Crveno-beli u seriji 13:1.

11. minut - Bez poena u prvom minutu druge četvrtine.

1. ČETVRTINA

10. minut - Sjajan prodor Nedovića - 23:18. Lazić je fauliran, pogađa za seriju Zvezde 8:0 - 23:20. Stegla je Zvezda odbranu ulaskom Kuzmića i došla do prilično lakih osam poena. Pjer je polovičan sa penala - 24:20. Nedović sa dalekom trojkom završava četvrtinu - 24:23.

9. minut - Bentil je fauliran pri šutu. Precizan je oba puta - 23:14. Bentil je ponovo fauliran, i ponovo oba puta precizan - 23:16. Njegovih 6 poena.

8. minut - Kalatis pogađa trojku u poslednjoj sekundi napada - 21:10. Bentil postiže dvojku - 21:12. Gudurić uzvraća dvojkom - 23:12.

7. minut - Kuzmić prvi put ove sezone na terenu. Ulazi i Nedović. Nedović siguran sa penala - 18:8. Kuzmić posle ofanzivnog skoka pogađa - 18:10.

6. minut - Pjer pogađa trojku, domaćin ima dvocifrenu prednost - 16:6. Problemi za Zvezdu na skoku, Motli posle ofanzivnog skoka pogađa za 18:6. Fenerbahče ima već 5 ofanzivnih skokova, Zvezda ukupno tri. Crveno-beli imaju i 4 izgubljene lopte. Tajm-aut za Jovanovića. Fenerbahče je u seriji 14:0.

5. minut - Motli pogađa uz faul Petruševa - 13:6.

4. minut - Hejs je siguran - 11:6.

3. minut - Hejs postiže prvu trojku na meču za prvo vođstvo Fenera - 5:4. Petrušev sjajno otvara meč - 5:6. Motli odmah uzvraća - 7:6. Pjer pogađa za 9:6.

2. minut - Kalates postiže prve poene za Fener - 2:2. Petrušev uzvraća - 2:4.

1. minut - Zvezda vodi - 0:2. Lazarević se upisao u strelce.

Domaćin je počeo meč u petorci Vilbekin, Kalates, Hjus-Dejvis, Pjer i Motli. Crvena zvezda počine sa petorkom koju čine Vildoza, Holand, Lazarević, Petrušev i Bentil.

Košarkaši Crvene zvezde igraju u Istanbulu protiv Fenerbahčea u utakmici sedmog kola Evrolige.

Utakmica počinje u 18 časova u "Ulker sport areni".

Fenerbahče je trenutno prvi sa pet pobeda i jednim porazom, a Crvena zvezda poslednja na tabeli sa jednom pobedom i pet poraza.

Crveno-beli neće biti kompletni u Istanbulu. Trener Vladimir Jovanović na raspolaganju će imati 10 igrača.

"Imamo 10 igrača. Muči nas stomačni virus, nemamo i neke igrače koji su sa reprezentacijom. Sada od te priče da nas ima 16-17 ostali smo na 10", rekao je Jovanović.

Luka Mitrović i Ognjen Dobrić nisu otputovali, dok su pod znakom pitanja Branko Lazić, Stefan Marković i Miroslav Raduljica.