Košarkaši FMP-a pobedili su večeras u Železniku Partizan sa 83:71 (17:17, 24:24, 27:21, 15:9) u 14. kolu ABA lige.

Prvo poluvreme utakmice u Železniku donelo je skoro izjednačenu igru. Partizan je bio nešto bolji u prvih 20 minuta, ali ekipa Nenada Čanka nije uspela da stekne osetniju prednost.

Najveća prednost u dva navrata sredinom druge četvrtine iznosila je šest poena - 24:30 i 31:37.

FMP je ipak angažovanom igrom na obe strane parketa do poluvremena uspeo da dodje do izjednačenja.

Domaćin je u nastavku bio nijansu bolji rival od Partizana koji je u drugom delu imao velikih problema s ofanzivnim skokom FMP-a, nakon kojih su dolazili do lakih poena.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Jeremić sa 14 poena, dok je 13 dodao Dragan Apić.

U ekipi Partizana istakao se Mihajlo Andrić sa 16 poena, a dva manje ubacio je Najdžel Vilijams-Gos.

Ranije danas Mega Bemaks je upisao još jedan poraz u neizvesnoj završnici, a ovaj put izgubio je u Baru od Mornara sa 83:87, dok je Cedevita sa 69:91 na gostovanju bio bolji od Igokee.

Cedevita je prva sa skorom 11 pobeda i četiri poraza, dok su FMP, Mornar i Zadar na deobi četvrtog mesta sa po sedam trijumfa i poraza, a Partizan je sedmi sa skorom 6/8.