Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone u utakmici 25. kola Evrolige rezultatom 76:85.

Zvezda je tako upisala i 15 poraz uz 10 pobeda, a Barsa koja je druga na tabeli zabeležila i 17 pobedu.

Barselona je preuzela vođstvo od starta meča.

Zvezda se mučila u napadu, a najviše zahvaljujući Bolomboju i Nedoviću uspela je da na kraju prve deonice uhvati priključak za -1. 17:18.

Onda je na scenu stupio sjajni Brizuela koji je serijom trojki doneo Barsi dvocifrenu prednost.

Ktalonci su na odmor otišli sa prednošću 32:45.

Zvezda je u nastavku pokušala da se vrati, ali iskusna ekišpa Barselone to nije dozvolila.

Crveno-beli su u par navrata imali priliku da se opasno približe, ali su to svojim greškama prokockali.

U pobedi gostiju blistao je Brizuela sa 20 poena.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Žalgiris.

Četvrta četvrtina:

39. minut - Ernangomez iz reketa, onda trojka Smarta 71:79.

38. minut - Jago promašuje trojku, Laprovitola kažnjava iz kontre. 64:77

37. minut - Laprovitola ne greši sa penala, potom Nedović 64:75.

36. minut - Jago pogađa sa penala 62:73.

34. minut - Pogađa Gilespi. Ali Brizuela pogađa i šestu svoju trojku 60:73.

33. minut - Pogađa Satoranski, Barsa ponovo ima ubedljivu prednost 53:70. Jago vezuje pet poena 58:70.

32. minut - Zakuvanje Tobija nakon lepe akcije 53:66.

31. minut - Veseli dobija namernu ličnu. Tobi promašuje oba bacanja. Jokubaitis to kažnjava 51:66.

Treća četvrtina:

30. minut - Jokobaitis kažnjava za tri. Ernangomez siguran sa penala 49:64. Onda fantastično zakucavanje Bolomboja 51:64.

29. minut - Nedović pogađa 49:59. Onda fantastična rampa Hange. Nedović promašuje zicer.

28. minut - Nedović pogađa nakon prodora 45:59.

27. minut - Parker fauliran nakon kontre, pogađa jedno bacanje 43:59.

26. minut - Brizuela nastavlja gde je stao, Nedović pogađa za tri 43:58.

25. minut - Teodosić fantastično asistira za Bolomboja 40:53.

22. minut - Parker ponovo, a onda i Kalinić 34:51.

21. minut - Bolomboj se odlično snašao u reketu, vraća Parker 34:47.

Druga četvrtina:

20. minut - Veseli opet sa poludistance, 32:45 na poluvremenu.

19. minut - Veseli pogađa sa poludistance. Nedović bez greške sa penala 32:40. Laprovitola neverovatna trojka sa preko osam metara 32:43.

18. minut - Gedraitis fauliran u kontri, pogađa sa penala 30:38.

16. minut - Brizuela nova trojka, ne može da promaši. Tobi siguran sa penala.Veseli poentira sa poludistance 28:38.

15. minut - Jago pogađa sa penala 26:33.

14. minut - Tobi pogađa trojku, ali ponovo neverovatni Brizuela 22:33. Onda Mitrović iz reketa 24:33.

13. minut - Brizuela ponovo za tri 19:30. Novi tajm-aut Sferopulosa.

12. minut - Zakucava Ernangomez, potom Tobi nakon ofanzivnog skoka. Brizuela pogađa za tri 19:27.

11. minut - Jokobaitis pogađa iz reketa. Brizuela koristi grešku crveno-belih 17:22.

Prva četvrtina:

10. minut - Da Silva pogađa jedno bacanje. Nedović poentira od tablu. Nedović pogađa za tri, prva trojka za crveno-bele 17:18, na kraju prve četvrtine.

9. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Mitrovića 12:17.

8. minut - Sjajna asistencija Jaga za Bolomboja i zakucavanje. Potom Jokubaitis nakon prodora 10:15. Pa Parker za maksimalnih +7 za Barsu 10:17. Sferopulos traži tajm-aut.

7. minut - Satoranski zakucava nakon kontre 8:13.

6. minut - Veseli poentira iz reketa 8:11.

5. minut- Prva trojka na meču Laprovitola, onda Gedraitis nakon floutera. Bolomboj iz okreta 8:9.

4. minut - Bolomboj siguran sa penala 4:6.

3. minut - Lepa akcija Barselone i zakucavanje Veselog 2:6.

2. minut - Jago postiže nakon prodora prve poene za Zvezdu 2:4.

1. minut - Parker postiže prve poene na meču. Nakon lošeg napada Zvezde, Satoranski pogađa 0:4

1. minut - Utakmica je počela

- Zvezda kreće u petorci Jago, Lazić, Davidovac, Gedraitis, Bolomboj .

Zvezda trenutno ima 10 pobeda i 14 poraza i nalazi se na deobi 12 mesta sa Milanom i Bajernom.

Sa druge strane Barselona je druga na tabeli sa skorom 16-8.

Trener crveno-belih Janis Sferopulos svestan je kakav protivnik ih očekuje.

"Igramo protiv kvalitetnog protivnika, znamo koliko je Barselona opasna kao tim. Imaju mnogo igrača koji su na visokom nivou i mogu odlično da igraju. Zato moramo biti veoma koncentrisani da pratimo naš plan, da pokušamo da poremetimo njihovu igru, da pročitamo šta će nam dati. Za mene je veoma važno da se suočimo s njima kao tim jer pojedinačno imaju igrače koji, ako se fokusirate na 2-3 igrača, neko drugi može da vas "ubije". Zato moramo da se suočimo svi zajedno kao ekipa i to je ono što ćemo pokušati da uradimo sutra", rekao je Sferopulos.

Zvezda je u utorak pobedila Valensiju u Beogradu, dok je Barselona dan kasnije ubedljivo savladala Virtus.

"Kada igrate ovakve uzastopne utakmice, ne verujem da jedan dan može napraviti razliku. Najvažnija stvar je pokazati svima da želimo da pobedimo utakmicu više od njih. I ako se borite za svaku loptu više od njih, onda pokazujete da želite utakmicu više i pobedićete".

Grk insistira da njegov tim ne razmišlja o plej-ofu.

"Ali mi ne razmišljamo, rekao sam ovo mnogo puta, mi ne razmišljamo o plej-ofu. Želimo da se fokusiramo samo na utakmicu. I želimo da igramo svaku utakmicu od sada kao borbu. Tako igramo s ovim mentalitetom i na kraju ćemo videti šta ćemo naći", zaključio je Sferopulos.

Trener Barselone Rodžer Grimau očekuje težak meč

Verujem da će nam svaka utakmica do kraja ligaškog dela biti izuzetno teška, pogotovo ona u Beogradskoj areni gde navijači daju jak vetar u leđa igračima. Crvena zvezda je uvek nošena spektakularnom energijom i tako počinje utakmice. Buka u ovakvim dvoranama uvek generiše pozitivan efekat na igrače i pogotovo na domaći sastav, dok za protivnika može da bude zbunjujuća. Igrači svakako dobiju veću motivaciju i energiju, želju za igrom kada je takva energija na tribinama. Znamo da je kalendar takmičenja takav kakav jeste i svaki detalj može da pravi razliku. Energija o kojoj pričamo ne može toliko da poremeti protivnika, koliko može da pogura domaći

U prvom meču ova dva kluba Barselona je slavila rezultatom 86:81.