Košarkaši Partizana savladali su Albu u Berlinu u 33. kolu Evrolige rezultatom 94:83 (23:15, 24:19, 25:28, 22:21).

Tim Željka Obradovića je upisao 15. pobedu i sačuvao nadu za plasman u plej-in.

Alba je ostala na začelju sa pet pobeda.

Crno-beli u poslednjem kolu naredne nedelje dočekuju Valensiju, ali za konačan raspored treba čekati i rezultate utakmica koje se igraju u petak Fenerbahče - Efes i Real - Baskonija.

Naneli je postigao 19 poena, Panter i Doužer po 15, Ledej 14, a Avramović 11 u timu Partizana.

Kod domaćina Timan je ubacio 20 poena, Tomas 16, Braun 14, a Vecel 11.

Partizan je kontrolisao veći deo utakmice, a već u prvom poluvremenu stekao dvocifrenu prednost. Mogli su crno-beli i ubedljiviju prednost da steknu, ali su na poluvreme ipak otišli sa 13 poena prednosti.

Albi je pripao početak drugog poluvremena. Domaćin je prišao na pet poena prednosti, imao napad i da dodatno smanji zaostatak, ali je Partizan uspeo na krilima Smailagića i Anđušića da se vrati u ritam i odbije napad domaćeg tima.

Crno-beli su ponovo vratili dvocifrenu prednost, i praktično rutinski priveli meč kraju.