Vaterplo reprezentacija Srbije izgubila je protiv Španije 12:13 na Olimpijskim igrama u Tokiju.

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

32. minut - Španci su promašili napad sa igračem više, Srbija ima poslednji napada za izjednačenje

31. minut - 12:13, Filipović vraću nadu

31. minut - 11:13, Fernandez, Španci sjajno igraju sa igračem više

30. minut - 11:12, Jakšić strelac nakon sjajne akcije sa igračem više

28. minut -10:12, Opet igrač više i opet taj Munariz

27. minut - 10:11, Španija koristi igrača više Munariz

25. minut - 10:10, Mitrović nakon sjajne kontre, ponovo donosi izjednačenje Srbiji

TREĆA ČETVRTINA:

24. minut - 9:10, Jakšić nakon odlične akcije koristi igrača više

23. minut - 8:10, Granados koristi igrača više ponovo dva razlike za Špance

21. minut - 8:9, vremešni Perone nakon kontre pogađa za Špance

19. minut - 8:8, IZJEDNAČENJE, Đorđe Lazić

17. minut - 7:8 Pijetlović smanjuje prednost Španaca

DRUGA ČETVRTINA:

16. minut - 6:8, opet Sanahuja iz daljine pod prečku, a nakon neiskorištenog igrača više, Egana bukvalno uz poslednjoj sekundi donosi prvi put na meču dva gola prednosti nekoj ekipi

14. minut - 6:6, Sanahuja postiže sjajan gol za Špance

14. minut - 6:5, Tampte za Špance, Filipović majstorski za Srbiju, oba gola opet sa igračem više

12. minut - 5:4, Lazić donosi prvo vođstvo Srbiji na meču. Španski golman je pokušao da izbaci loptu iz gola, ali je VAR bio neumoljiv

9. minut - Sančez ponovo dovodi Špance u vođstvo, uzvraća Mandić, oba gola su postignuta sa igračem više

PRVA ČETVRTINA:

7. minut - 3:3 Enaga postiže gol preciznim udarcem sa distance. U sledećem napad Srbija koristi igrača više, odlična akcija, strelac je Ranđelović

4. minut - 2:2, Španci konačno nisu iskoristili igrača više, što koristimo i u kontri Mitrović zakucava loptu u mrežu

2. minut - 1:1, Pijetlović uzvraća istom merom, sjajno je uplivao i postigao gol pod prečku

1. minut - 0:1.,Španci koriste igrača više, Ortega postiže gol.

1. minut - Utakmica je počela

Srbija brani zlato sa prethodnih Igara u Riju

"Znamo kakav smo pritisak stavili sebi u Riju, ova generacija imala je imperativ osvajanja zlata i sada kad se opraštamo bilo bi idealno da ponovimo taj uspeh. Znali smo svi da po kvalitetu i prikazanim utakmicama i rezultatima, logičan sled jeste da se u Riju završi kako jeste, hvala Bogu. Ali znamo i svi kako je počelo. Zahvaljujući nama pre svega, bili smo najveći krivci, zagorčali smo sebi put do četvrtfinala. Voleo bih da se sve ponovi, ali u sportu se ne ponavlja tako lako", rekao je Filip Filipović na zvaničnoj konferenciji srpskog olimpijskog tima u Tokiju.

Španija je protivnik koji Srbiji nikako ne leži u posdlednje vreme.

"Dosta je bilo priče o Špancima, sjajna su generacija sa impozantnim rezultatima poslednjih godina, ali još ništa nisu osvojili i to je generacija koja dolazi. Imali smo sa njima par utakmica koje smo mogli da okrenemo, ali to je prošlost, nebitno. Spremni smo, videćemo koliko", objasnio je Filipović.

Pored Srbije i Španije u ovoj grupi su i Hrvatska, Crna Gora, Australija i Kazahstan