Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić ponovo je postala olimpijska šampionka!

Milica je u finalu olimpijskog turnira u kategoriji 67+ kilograma savladala sjajnu Dabin Li iz Južne Koreje (10:7) i osvojila zlatnu medalju na OI u Tokiju.

Olimpijska šampionka iz Londona 2012. godine ispisala je istoriju srpskog sporta, pošto je postala jedini sportista sa dva osvojena zlata na Olimpijskim igrama.

Srbija je do sada osvojila tri medalje u Tokiju. Nakon srebra koje je osvojio strelac Damir Mikec i bronzetekvondiskinje Tijane Bogdanović, Milica je donela i najsjajnije odličje u riznicu srpskog olimpijskog tima.

TOK:

14:44 - KRAJ! Milica Mandić je olimpijski šampion!

14:44 - Novi poeni za Mandićevu! Trenutno je 10:6 za Milicu!

14:43 - Vodi Mandić! Poen prednosti – 7:6

14:43 - Li stiže do izjednačenja – 6:6

14:43 - Novi poen za Li – 6:4

14:40 - Kraj druge runde – 6:3Mandićeva u finalnu rundu ulazi sa značajnom prednošću.

14:40 - Čelendž odbijen i za Korejce – 6:3

14:39 - Poen i za Mandićevu – 6:3

14:38 - Novi poeni za Li – 5:3! Uspela je da uputi udarac u telo Li nakon klinča sa Mandićevom.

14:37 - Čelendž odbijen! Rezultat ostaje 5:1.

14:37 - Kazneni poen za Mandićevu – 5:1! Dragan Jović traži čelendž.

14:36 - Počela je druga runda! Ofanzivna Mandićeva.

14:35 - Kraj prve runde – 5:0! Mandićeva ima značajnu prednost.

14:33 - Prvi poeni za Mandić – 3:0! Udarac u glavu.

14:33 - Meč je počeo

14:31 - Takmičarke izlaze! Dabin Li u plavoj opremi, dok će naša Milica Mandić nastupiti u crvenoj.

14:29 - Milica Mandić uskoro nastupa! Čeka se kraj meča sa treće mesto muške konkurencije u disciplini iznad 80 kilograma.